Podstawowe pytania związane z tuningiem samochodów

334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podstawowe pytania
Źródło: joemonster.org

Jakie są podstawowe pytania związane z tuningiem pojazdu…

Zanim większość osób w ogóle zdecyduje się na tuning samochodu, najpierw poświęcają sporo czasu i uwagi, na odpowiednią analizę tej kwestii. Jest to normalne w końcu z odpowiednią widzą, zwiększa się prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w danej dziedzinie. Jakie są więc podstawowe pytania, związane z tuningiem samochodów? Postanowiliśmy przeanalizować kilka z nich i udzielić wam na nie odpowiedzi, tak żebyście mogli jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z tuningiem. Musicie pamiętać o tym, że wiele osób  uważa tuning samochodu za równoznaczny z szerokimi zderzakami i poszerzonymi nadkolami, a także z zamontowanym spoilerem, który często wygląda jakby był zrobiony z najtańszych materiałów.  Jest to jednak wyobrażenie błędne, to o czym myślą to tak zwany „Wieś Tuning”, podczas gdy dobry tuning może poprawić nie tylko wizualne aspekty naszego samochodu, ale także komfort prowadzenia. Takie błędne wyobrażenia, prowadzą często do powstania mitów i błędnych opinii, które mogą być dla was przeszkodą, na początku waszej drogi z tuningiem.

Podstawowe pytania – czy opłaca się tuningować stary samochód?

Podstawowe pytania
Źródło: joemonster.org

Jest to jedno z pytań, z którym spotykam się zdecydowanie najczęściej. Wiele osób zastanawia się nad tym czy ich starszy pojazd, nadaje się do modyfikacji. Jeśli posiadasz nieco starszy samochód, to nie zawsze warto go sprzedawać, by kupić nowszy. W wielu przypadkach dobre części do takich modeli aut będą znacznie tańsze i pozwolą na uzyskanie znacznie lepszych osiągów. Dobrym przykładem może być tu silnik. W przypadku nowych modeli wymiana tego elementu to 8, a nawet 15 tysięcy złotych. Starsze samochody pozwalają na uzyskanie świetnego efektu już za kilkaset złotych. Można się pokusić również o takie zmiany, jak amortyzatory. Zamiana olejnych na gazowe sprawi, że nasza przyczepność będzie znacznie większa. Jest więc wiele powodów, dla których warto tuningować i naprawiać starsze samochody i nie zawsze podyktowane złym gustem. Zresztą, wystarczy rzucić okiem na zdjęcia przedstawiające starej daty samochody, które po renowacji występują na różnych wystawach i festiwalach. Na własne oczy widziałem kiedyś, piękne zrobionego malucha, który z żartu ludzi, którzy nie mieli okazje nim jeździć, został zmieniony w króla szos.

Podstawowe pytania – Jak tuningować silnik?

Podstawowe pytania
Źródło: joemonster.org

Kolejne pytanie z którym spotykam się niezwykle często. Ludzie zastanawiają się nad tym jak mogą zmienić silnik w o wiele potężniejszą rzecz. Jeżeli chcemy osiągnąć sukcesy na tym polu to musimy zainwestować w pewną zmianę parametrów silnik to jest chip tuning który polega na zmianie mapy silnika. Dzięki temu zwiększymy moc przy jednoczesnym obniżeniu spalania. Cena jest tu oczywiście zależna od modelu. W przypadku starszych Volkswagenów może to być nawet poniżej stu złotych. Nowsze modele to kilkaset złotych.

Podstawowe pytania – mocne hamulce są konieczne?

Podstawowe pytania
Źródło: http://autofiltrfiltron.pl

Niestety, ale jeżeli chcecie inwestować w mocny silnik, musicie także zastanowić się nad kupnem odpowiednich hamulców, jest to dość normalne. Dobre hamulce przy szybkiej jeździ to absolutna podstawa. Musimy pamiętać, by oczywiście dobrać je do rozmiaru felgi. Tylko w takim przypadku będę wystarczająco efektywne. Podobno obecnie świetnie sprawują się wentylowane tarcze hamulcowe, więc może warto byłoby spróbować?

Podstawowe pytania – lepsze prowadzenie samochodu, jak je osiągnąć?

Kolejnym elementem, istotnym w momencie w którym wpływamy na moc silnika, jest także zadbanie o to aby pojazd zachowywał się lepiej na drodze i ogólnie rzecz biorąc, o wiele łatwiej się prowadził. Często wybieranym rozwiązaniem są zawieszenia gwintowane, które umożliwiają dopasowanie wysokości nadwozia do naszych aktualnych potrzeb. Niestety, musicie wziąć pod uwagę fakt, że modyfikacja pojazdu pod to aby lepiej prowadził się na drodze, to często koszta rzędu kilku tysięcy złotych.

Mam nadzieje, że przedstawione powyżej informacje, będą dla was przydatne i pomocne. Jeżeli macie jakieś ciekawostki bądź uwagi związane z tuningiem, to piszcie proszę pod artykułem. A tymczasem zapraszam was do lektury, o: Tuning silnika diesle’a

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia