Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

482

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie to tekst traktujący o drogach, które od wielu lat zbierają śmiertelne żniwo wśród kierowców.

W naszym wyobrażeniu niebezpieczna droga, to taka, na której znajdziemy kilka wybojów, dziur czy pęknięć. Ewentualnie możemy martwić się o to, czy nie natrafimy na niebezpiecznego kierowcę, który spowoduje wypadek. Zastanawialiście się jednak, jak co mają na myśli mieszkańcy innych części świata, gdy mówią o niebezpiecznych drogach? Dzisiaj główną rolę odegra pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie. Przekonacie się, że na niektórych trasach straszą strome urwiska, na innych dziesiątki serpentyn, a na niektórych z nich można spotkać… trolle. Gotowi do drogi? Nie ma na co czekać, ruszajmy w podróż pełną niebezpieczeństw!

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie – Droga Trolli

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie – błotna droga M56 Lena w Rosji

Nikogo nie powinno dziwić, że nasze zestawienie otwiera droga znajdująca się w Rosji, wszak jest to państwo pełne budowli, wydarzeń i zachowań odstających od powszechnie przyjętej normy. Droga M56 Lena (ta nazwa funkcjonuje tylko do końca tego roku, później obowiązywać będzie nazwa A360) ma długość 1235 kilometrów i łączy ze sobą sieć kolei transsyberyjskiej z położonym na terenach wiecznej zmarzliny Jakuckiem. Władze rosyjskie uznają ją za autostradę, choć nie ma nawet asfaltowej nawierzchni. O ile w zimie można ją pokonać bez problemu, to latem, kiedy przychodzi czas roztopów, trasa zmienia się w jedną wielką rzekę błota. Jest wtedy kompletnie nieprzejezdna, a liczba uwięzionych aut często sięga kilkuset.

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie – znak „Uwaga Trolle”

Pięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie – norweska droga Trollstigen

Nie wierzycie w istnienie takich istot jak Trolle? Cóż, na Trollstigen, popularnie nazywanej Drogą Trolli, musicie odłożyć swoje przekonania na bok, gdyż to właśnie tutaj spotkacie jedyny na świecie znak informujący o ich obecności. Droga jest otoczona przez wysokie góry i od strony widokowej zapewnia mnóstwo wrażeń. Składa się z 11 wąskich serpentyn, a dodatkowym niebezpieczeństwem są spadające niekiedy odłamki skał. Ze względu na to, jak jest wąska, maksymalna długość samochodu poruszającego się po niej może wynosić 12,4 metra, większe pojazdy obowiązuje zakaz wjazdu. Gdybyście byli kiedyś w Norwegii i chcieli z niej skorzystać, pamiętajcie, że jesienią i zimą jest zamknięta ze względu na zalegający na niej śnieg.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia