Używane opony? A może bieżnikowane?

3490

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Używane opony – ważne jest pochodzenie

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki, łatwo można dojść do wniosku, że zakup przyzwoitych używanych opon graniczy z cudem. Jest w tym trochę prawdy. Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do ofert pojawiających się na portalach ogłoszeniowych. W sieci nietrudno natrafić na egzemplarze pochodzące z niezdatnego do naprawy rozbitka.

Lepszym pomysłem jest zakup używanych opon od znajomych, rodziny lub po prostu od zaufanego sprzedawcy. Wielu wulkanizatorów prowadzi też punkt sprzedaży, jeżeli zakład ma już wyrobioną markę, raczej nie kupimy w nim szmelcu (z akcentem na raczej).

Może lepszym pomysłem będą opony bieżnikowane?

Używane opony
Czy bieżnikowane i używane opony mogą być alternatywą dla nowego kompletu?

Alternatywą dla “używek” są opony bieżnikowane. Ich cena jest z reguły wyższa, ale czy przekłada się to na bezpieczeństwo zakupu? Wielu kierowcom, odbudowany bieżnik nie kojarzy się zbyt dobrze. Kiedyś dość często dochodziło do sytuacji, w których taka opona rozwarstwiała się w trakcie jazdy. Technologia bieżnikowania uległa jednak istotnej poprawie, podobnie jak samo podejście zakładów, wykonujących takie usługi.

Obecnie, każda bieżnikowana opona, której wykonaniem zajął się profesjonalny warsztat, przechodzi szereg testów, stwierdzających jej sprawność. Takie ogumienie bardzo często sprzedawane jest z minimum dwuletnią gwarancją. Jedynym problemem może być stan opony, która posłużyła jako baza. W tym miejscu należy wrócić do kwestii uszkodzeń mechanicznych, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Te stwarzają spore ryzyko i mimo że profesjonalne zakłady zawsze dokładnie weryfikują stan opon, to nie każdy defekt da się wychwycić.

Zatem kupować używane, regenerowane, czy postawić na nowe? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – nowa opona, nawet niższej klasy, zawsze będzie lepsza niż rozwiązania alternatywne. Należy pamiętać, że za właściwości jezdne samochodu nie odpowiada tylko zawieszenie i napęd, ale przede wszystkim opona, jako element zapewniający kontakt pojazdu z nawierzchnią. Czy warto pogarszać parametry jezdne, stosując półśrodki? Tylko wtedy, gdy kierowca nie może pozwolić sobie na nowy komplet. Sprawdzone bieżnikowane lub używane opony będą lepszym rozwiązaniem niż stare, wyeksploatowane “gumy”, zdarte do granicy przewidzianej prawem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia