Tuning motocykla – proste sposoby

860

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning motocykla
Źródło: dobresklepymotocyklowe.pl

Tuning motocykla jest również możliwy i wbrew pozorom całkiem prosty

Tuning samochodu jest tematem niezwykle często poruszanym w różnych artykułach, powiązanych z tą tematyką. Rzadko jednak można spotkać się z pracami które dotykają tematu jakim jest tuning motocykla. A jest to równie ciekawa rzecz. Wiele osób wychodzi z założenia, że modyfikowanie motocykle jest znacznie trudniejsze, a w dodatku nie będzie tak dobrze widoczne jak na samochodzie. Jednak to założenie nie jest do końca słuszne. Motocykl daje niemal takie same możliwości tuningowe jak samochód, a w dodatku równie dobrze wygląda na drodze.

Tuning motocykla – tuning optyczny

Tuning motocykla
Źródło: swiat-motocykli.pl

Odświeżenie nadzwozia to nic trudnego! Jeśli marzy nam się taki zabieg, to warto przyjrzeć się fioliom stickerbomb. Są one niezwykle popularne wśród motocyklistów. Można nimi okleić elementy nadwozia, a do tego nie uszkadzają one lakieru, przez co możemy je zdjąć, kiedy tylko chcemy. Nie kosztują także wiele. Możemy także zająć się tak prostymi zmianami, jak oświetlenie, kierunkowskazy czy lusterka. Gdy pragniemy poprawić bezpieczeństwo możemy zastanowić się nad zamontowaniem gmoli albo crashapów- w czasie upadku ochronią one od zniszczenia silnik i owiewiki. Wystarczy tak naprawdę kilka modyfikacji i motocykl będzie wyglądał zupełnie inaczej, przyciągając w ten sposób uwagę na mieście czy w trasie.

Tuning motocykla – tuning mechaniczny

Tuning motocykla
Źrodło: banzaj.pl

Skoro tuning optyczny mamy już za sobą, to logicznym jest, że następnym elementem powinien być tuning mechaniczny. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt, powinniśmy zająć się modyfikacją układu wydechowego. Częstym dodatkiem do motocyklów jest także amortyzator skrętu- nic w tym dziwnego, skoro pozwala na szybką i jednoczenie bezpieczną jazdę. Jak widać w motocyklu, relatywnie niewiele jest elementów, które można tuningować pod względem mechanicznym. Jednak osobiście w całości zalecam wykonanie takiego zabiegu ze względu na to, że pojazd będzie o wiele lepiej się prowadził po tuningu. Przy czym amortyzator skrętu będzie naprawdę dobrym pomysłem. A przyczyna takiego stanu rzeczy jest niezwykle prosta. W momencie przyspieszania inercja przenosi środek ciężkości motocykla na oś tylną, odciążając przednie zawieszenie – tzw. efekt lekkiego koła. Podobnie rzecz ma się przy lądowaniu po jeździe na tylnym kole, albo napędzaniu się na nierównej drodze. Za każdym razem zawieszenie nie wie co ze sobą zrobić i w ekstremalnych sytuacjach kierownica wpada w narastające wahania. Amortyzator skrętu to urządzenie, które chroni nas przed niechcianym biciem kierownicy. Innymi słowy ma naprawdę spory wpływ na komfort jazdy.

Tuning motocykla- tuning funkcjonalny

Tuning motocykla
Źródło: dobresklepymotocyklowe.pl

Jazda motocyklem nie jest tak wygodna jak podróżowanie samochodem. Co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Osłonięta kabina, wygodne siedzenia, klimatyzacja. To są aspekty, których nie da się przeoczyć. Chociaż i motocykl można uczynić całkiem przyjemnym środkiem transportu. Rozmawiając o tuningu motocykla w kontekście funkcjonalności, zwykle wymienia się dwa elementy. Pierwszym jest gniazdo na zapalniczkę, drugim zaś podgrzewane manetki. Gniazdo zapalniczki, to element dzięki któremu bez obaw będzie można ładować urządzenia, takie jak nawigacja czy telefon komórkowy. Rzeczą oczywistą w przypadku obecności nawigacji jest również stosowny uchwyt, dzięki któremu ekran będzie znajdował się na wysokości wzroku motocyklisty. Podgrzewane manetki z kolei, to element, który powinien mieć każdy motocykl. Ich obecność zbawienna jest zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy dłonie bardzo szybko wychładzają się podczas jazdy.

Motocykliści posiadają bardzo dużą możliwość modyfikowania własnych maszyn. Wystarczy przyjrzeć się spotykanym na drodze motorom, aby przekonać się, że inwencja w tej dziedzinie jest w zasadzie nieograniczona. Tak więc jeżeli macie motocykl, to nic was nie powstrzymuje od zajęcia się tą sprawą. Zobaczycie, że tuning jednośladu zapewni tyle samo rozrywki co zabawa z samochodem.  Pamiętajcie tylko o tym, żeby zawsze dbać o przepisy i własne bezpieczeństwo. A tymczasem, zapraszamy was do ciekawej lektury na temat: Tuningowanie diesle’a

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia