Anuluj Mandat nowe przepisy

0
233
Anuluj mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisyAnuluj Mandat nowe przepisy, czyli kolejny raz rozmawiamy z Panem Tomaszem Parolem, założycielem Anuluj Mandat. Tym razem, na celownik wzięliśmy system CEPIK 2.0 a wraz z nim zmiany ustawy, które mogą znacznie uprzykrzyć życie nie tylko młodym kierowcom. Co się zmieni ? Do tej pory, kierowca, który miał za dużo punktów karnych na koncie mógł je zredukować poprzez odbycie specjalnego, odpłatnego kursu. W taki sposób można pozbyć się 6 punktów. Po wejściu w życie nowych przepisów nadal pozostanie opcja anulowania punktów karnych. Jednak ta możliwość jest ograniczona – jedynie raz na 5 lat kierowca będzie mógł przystąpić do kursu, który je likwiduje. Nasuwa się jednak pytanie, co w przypadku, gdy przekroczymy limit 24 punktów ? Oczywiście, prawo jazdy odebrane. Trzeba kolejny raz iść na egzamin państwowy. Z tym, że będzie przeprowadzany on na nowych zasadach i nawet wieloletni, doświadczony kierowca będzie niestety musiał się do nich dostosować.

Anuluj Mandat nowe przepisy dla kogo?

Co to znaczy? Po pierwsze, dwuletni okres próbny, po drugie zielony listek, po trzecie – praca zarobkowa, której podjąć świeży kierowca nie może. Przypomnijmy, okres próbny oznacza że jeżeli w trakcie jego obowiązywania kierowca spowoduje wypadek bądź popełni trzy jakiekolwiek wykroczenia, automatycznie traci prawo jazdy. Zielony listek – osoba, która zdobędzie uprawnienia na nowych zasadach będzie musiała się poruszać autem specjalnie oznaczonym, jeśli nie grozi mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo będą obowiązywać inne ograniczenia prędkości niż długoletnich kierowców. To nie wszystko, bo jeśli ktoś zdecyduje się na kurs na prawo jazdy po zmianie przepisów musi liczyć się z dodatkowymi kosztami – m.in. obowiązkowego egzaminu doszkalającego, pomiędzy 4 a 8 miesiącem od zdania egzaminu.

Nowe przepisy na korzyść czy niekorzyść? Czy faktycznie wprowadzenie tak drastycznych zmian wyjdzie na dobre i czy rzeczywiście uda się poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach ? Zapraszam do odsłuchania audycji Anuluj mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisy 1

Anuluj Mandat nowe przepisy 2

Anuluj Mandat nowe przepisy 3

Anuluj Mandat nowe przepisy 4

 

Posłuchaj też Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom