Anuluj Mandat nowe przepisy

460

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisyAnuluj Mandat nowe przepisy, czyli kolejny raz rozmawiamy z Panem Tomaszem Parolem, założycielem Anuluj Mandat. Tym razem, na celownik wzięliśmy system CEPIK 2.0 a wraz z nim zmiany ustawy, które mogą znacznie uprzykrzyć życie nie tylko młodym kierowcom. Co się zmieni ? Do tej pory, kierowca, który miał za dużo punktów karnych na koncie mógł je zredukować poprzez odbycie specjalnego, odpłatnego kursu. W taki sposób można pozbyć się 6 punktów. Po wejściu w życie nowych przepisów nadal pozostanie opcja anulowania punktów karnych. Jednak ta możliwość jest ograniczona – jedynie raz na 5 lat kierowca będzie mógł przystąpić do kursu, który je likwiduje. Nasuwa się jednak pytanie, co w przypadku, gdy przekroczymy limit 24 punktów ? Oczywiście, prawo jazdy odebrane. Trzeba kolejny raz iść na egzamin państwowy. Z tym, że będzie przeprowadzany on na nowych zasadach i nawet wieloletni, doświadczony kierowca będzie niestety musiał się do nich dostosować.

Anuluj Mandat nowe przepisy dla kogo?

Co to znaczy? Po pierwsze, dwuletni okres próbny, po drugie zielony listek, po trzecie – praca zarobkowa, której podjąć świeży kierowca nie może. Przypomnijmy, okres próbny oznacza że jeżeli w trakcie jego obowiązywania kierowca spowoduje wypadek bądź popełni trzy jakiekolwiek wykroczenia, automatycznie traci prawo jazdy. Zielony listek – osoba, która zdobędzie uprawnienia na nowych zasadach będzie musiała się poruszać autem specjalnie oznaczonym, jeśli nie grozi mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo będą obowiązywać inne ograniczenia prędkości niż długoletnich kierowców. To nie wszystko, bo jeśli ktoś zdecyduje się na kurs na prawo jazdy po zmianie przepisów musi liczyć się z dodatkowymi kosztami – m.in. obowiązkowego egzaminu doszkalającego, pomiędzy 4 a 8 miesiącem od zdania egzaminu.

Nowe przepisy na korzyść czy niekorzyść? Czy faktycznie wprowadzenie tak drastycznych zmian wyjdzie na dobre i czy rzeczywiście uda się poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach ? Zapraszam do odsłuchania audycji Anuluj mandat nowe przepisy

Anuluj Mandat nowe przepisy 1

Anuluj Mandat nowe przepisy 2

Anuluj Mandat nowe przepisy 3

Anuluj Mandat nowe przepisy 4

 

Posłuchaj też Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia