Jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym

537

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym

Jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym

Jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym

W dzisiejszym artykule jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym przedstawimy sprawę rodziców, którzy po stracie syna w wypadku komunikacyjnym postanowili walczyć o należyte odszkodowanie na drodze sądowej.  W dniu 18 sierpnia 2012 r. doszło do wypadku, w którym poszkodowany został Mirosław G., jadąc jako pasażer motocykla. Kierujący nim nie zachował szczególnej ostrożności, przekroczył dopuszczalną prędkość i uderzył w inny pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń, w tym urazów głowy zarówno kierujący motocyklem jak i pasażer ponieśli śmierć na miejscu zdarzenia. Podczas jazdy poszkodowany Pan Mirosław nie miał kasku ani odzieży ochronnej.

Jak uzyskać odszkodowanie śmierć w wypadku komunikacyjnym – zadośćuczynienie dla rodziny zmarłego

Szkoda została zgłoszona do towarzystwa ubezpieczeń w imieniu rodziców poszkodowanego. Mirosław G. w dniu zdarzenia nie mieszkał już z rodzicami, pozostawał jednak z nimi w bardzo dobrych relacjach. W ramach likwidacji szkody wypłacono na rzecz rodziców kwoty po 15 000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę, uwzględniając przy tym 50 % przyczynienie się Mirosława G. do powstania szkody. Decyzja ta zapadła z racji braku posiadania kasku ochronnego oraz odzieży ochronnej przez poszkodowanego.

Rodzice poszkodowanego nie zgodzili się z wypłaconymi kwotami uznając je za znacznie zaniżone. Radca prawny naszej kancelarii w imieniu rodziców poszkodowanego wystąpił do Sądu z powództwem.  W toku postępowania została wydana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej. Dzięki podjętym działaniom profesjonalnego pełnomocnika reprezentującego rodziców Mirosława G. udało się zmniejszyć stopień przyczynienia poszkodowanego do  20 % ( a więc o ponad połowę). Wyrokiem z dnia 30.11.2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził na rzecz rodziców poszkodowanego dodatkowo kwoty po 85.000 zł tytułem zadośćuczynienia (uznając łącznie kwotę 100.000 zł. jako stosowną i odpowiednią do poniesionej krzywdy, już po odliczeniu 20 % stopnia przyczynienia) oraz kwoty po 20.000 zł. tytułem odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej. Rodzice poszkodowanego uzyskali łącznie kwotę 240.000 zł. Na etapie sądowym, dzięki działaniom radcy prawnego naszej kancelarii , udało się uzyskać wyższe świadczenie na rzecz uprawnionych oraz znaczne obniżenie stopnia przyczynienia poszkodowanego.

 

Dowiedz się również Jak uzyskać odszkodowanie nie tylko ze zdarzeń komunikacyjnych!

 

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia