Kompletujemy zestaw car audio – o czym powinniśmy pamiętać?

903

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kompletujemy zestaw
Źródło: audiodrive.org

Kompletujemy zestaw car audio po raz pierwszy. Na co musimy zwrócić uwagę?

Kompletowanie zestawu car audio jest procesem złożonym. Wbrew pozorom skompletowanie dobrze grającego zestawu car – audio to nie lada sztuka. Poza wyborem odpowiednio sprzętu, trzeba pamiętać o co najmniej kilku kluczowych dla powodzenia naszego planu elementach. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem i montażem sprzętu audio do swojego samochodu, to w tym artykule pokrótce powiemy ci jak powinieneś to robić. Kompletujemy zestaw car audio, a wspólnymi siłami sprawimy, że zestaw car audio będzie idealny.

Kompletujemy zestaw car audio – pierwszy etap to odtwarzacz

Kompletujemy zestaw

Dobrej jakości odtwarzacz samochodowy to absolutna podstawa. Jeśli zaniedbasz ten element wyposażenia, na nic się zdadzą nawet najwyższej klasy pozostałe składowe Twojego systemu car – audio. To właśnie on bezpośrednio decyduje o tym jak będzie grał cały system car audio. Tak więc, według nas to właśnie odtwarzacz powinien być pierwszym elementem w który zdecydujesz się zainwestować. Bez niego po prostu, nie uda wam się stworzyć dobrego zestawu car audio ze względu na to, że jakość dźwięku wszystkich pozostałych urządzeń, jest zależna właśnie od odtwarzacza. Weźcie to sobie do serca.

Kompletujemy zestaw car audio – odpowiednie połączenia elektryczne są równie istotne

Kompletujemy zestaw
Źródło: audiodrive.org

Zwracamy tutaj uwagę głównie na rzeczy o których ludzie po prostu zapominają. Skupiają się na wooferach, subwooferach, wzmacniaczach etc. a okablowanie często schodzi na drugi plan. Pragniemy zwrócić waszą uwagę na fakt, że jest to podejście bądź co bądź, błędne. Mam nadzieje, że po tej lekturze, wy również zaczniecie zwracać na to uwagę. Właściwe połączenia elektryczne to możliwość zasilania oraz dostawy jednego lub też większej ilości sygnałów. Jeśli chcesz, aby Twój system car – audio sprawował się bez zarzutu, nie pomiń tak istotnej kwestii, jaką są konektory samochodowe. Dzięki ich zastosowaniu w prosty i przede wszystkim w skuteczny sposób zapewnisz systemowi połączenia elektryczne.

Wśród konektorów znajdziesz:

– konektor oczkowy,
– konektor głośnikowy,
– konektor widełkowy,
– konektor żeński etc.
Powinniście sporo uwagi poświęcić doborowi odpowiedniego okablowania, które będzie podstawą waszego systemu car audio. Równie istotną jak odtwarzacz czy poszczególne elementy. Nie warto oszczędzać na okablowaniu.

Kompletujemy zestaw car audio – sprzęt to połowa sukcesu

Kompletujemy zestaw
Źródło: autodrive.com

Jak nie trudno się domyślić, to właśnie sprzęt stanowi o naszym być albo nie być w zakresie car audio. Można tutaj powołać się na przykład podany przez Zenona Wiśniewskiego, specjalistę w zakresie car audio, który modyfikował swój własny samochód. Auto, zewnętrznie modyfikowane w sposób powściągliwy, kryło w sobie dwa potężne wzmacniacze: Brax Matrix  (zasilający przednie głośniki), oraz Helix P400 (napędzający subwoofer). Same głośniki, tak przednie jak i basowy w bagażniku, pochodziły ze stajni firmy DEGO: przedni zestaw to seria Master, zastrzyk basu zapewnia natomiast model 10 PMK II. Na jednostkę sterującą wybrano radio Clarion HX-D2. Auto oczywiście wygłuszono, stosując materiały Dynamata i Brax Dynaxorb. Kolejnym ważnym elementem było okablowanie, przy którym zastosowano produkty Eagle Cable i JL Audio.  Elektrownią tego potężnego zestawu został akumulator Stinger 70. Oczywiście, nie mogło zabraknąć kondensatora, w tym przypadku firmy Brax, oraz stabilizatora zasilania (Helix XXL). Nie jest to oczywiście „boski” zestaw, który bezwzględnie powinniście zakupić. Ma to na celu wskazać wam na fakt, jak istotny jest sprzęt gdy tworzycie swój własny zestaw car audio.

Jak widać zarówno odpowiedni odtwarzacz jak i kable, są podstawą dobrze dobranego i wykonanego zestawu car audio. Dlatego też, na te elementy powinniście zwrócić szczególną uwagę, gdy już zdecydujecie na własne zestawy car audio. Zapraszam was do lektury o: Dobór wzmacniacza

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia