Maciej Dreszer — kierowca wyścigowy z dublerem

424

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Maciej Dreszer  – polski kierowca wyścigowy ma dublera…z wosku

Maciej Dreszer jest jedynym Polakiem startującym w prestiżowej serii wyścigów NASCAR oraz najmłodszym kierowcą wyścigowy na najniebezpieczniejszym torze świata Nurburgring. Podczas targów motoryzacyjnych InterCars w Warszawie młody, uzdolniony kierowca z Tarnowa prezentuje dwa ekstremalne i autentyczne samochody NASCAR. Co więcej, podczas imprezy będzie można poznać jego dublera, który został wykonany z wosku. Impreza odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie 23 i 24 września. Ci, którzy nie zdążyli na targi do stolicy, będą mogli zobaczyć woskową podobiznę kierowcy podczas kolejnych akcji marketingowych zespołu NASCAR.

Maciej Dreszer — Skąd pomysł na woskowego dublera?

Maciej DreszerFigury woskowe znanych osób od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Fani chętnie je oglądają oraz fotografują się z nimi. Wiele figur tak łudząco przypomina żywe postaci, że czasami ciężko dopatrzyć się jakichkolwiek różnic. Swoich dublerów mają Brad Pitt, Russell Crowe, Cameron Diaz oraz niemal wszyscy znani aktorzy Hollywood. Teraz do zacnego grona tych, którzy posiadają dublera dołączył polski kierowca Maciej Dreszer.

Pomysł na woskowego dublera narodził się w międzynarodowym teamie wyścigów NASCAR. Pomysł nie zrobił się jednak tylko ku uciesze widzów. Wraz we wzrostem popularności kierowcy oraz z kolejnymi zwycięstwami wzrasta jego aktywność marketingowa i promocyjna. Dzięki woskowemu dublerowi Maciek Dreszer będzie mógł zmniejszyć swoje zaangażowanie w akcje promocyjne i bardziej skupić się na treningach. Zgodnie z tym, co mówią przedstawiciele NASCAR, rzeźba zastąpi Maćka Dreszera podczas targów, pokazów, imprez marketingowych oraz eventów partnerskich.

Maciej Dreszer – „woskowy dubler to doskonałe rozwiązanie”

Maciej DreszerByć może pomysł z rzeźbą, która zastępuje młodego kierowcę, może wydawać się śmieszny. W rzeczywistości jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko przynosi wymierne korzyści dla NASCAR oraz dla sponsorów i partnerów marketingowych teamu, lecz także dla Maćka Dreszera. Polski kierowca zabrał głos w tej sprawie i powiedział:

„Bycie kierowcą wyścigowym to nie tylko treningi i zawody, ale także liczne imprezy marketingowe, wydarzenia medialne i eventy reklamowe. To rzeczywistość każdego odnoszącego sukcesy sportowca. Aby jeździć trzeba brać w nich udział i czasami najlepiej byłoby się po prostu rozdwoić”, tłumaczy Maciek Dreszer. „Figura woskowa to pomysł i inicjatywa mojego teamu z NASCAR. Koledzy zaproponowali, że sfinansują mojego woskowego dublera, abym od czasu do czasu mógł wysłać go w swoim zastępstwie. Oczywiście będę wysyłał go wyłącznie na imprezy marketingowe, ściganie zostawiam dla siebie”.

Maciej Dreszer – pierwszy polski kierowca z woskową rzeźbą

Maciej DreszerMaciej Dreszer nie pierwszy raz robi coś wyjątkowego, o czym wcześniej nikt nawet nie pomyślał. Dreszer był najmłodszym kierowcą na Nurburgringu oraz pierwszym Polakiem w NASCAR. Teraz jest również pierwszym kierowcą wyścigowym, który posiada swoją figurę woskową. Zazwyczaj tego typu figury miały charakter reprezentacyjny i symboliczny, były uhonorowaniem dorobku i kariery. W tym przypadku figura ma spełniać nieco bardziej pragmatyczne funkcje. Czy inne znane osoby pójdą w ślad Maćka i zaczną wykorzystywać swoje figury woskowe?

Bardzo możliwe, że tak właśnie będzie. Tym bardziej że w naszym kraju powstało już sporo tego typu figur. Możemy je oglądać m.in. w Polonia Wax Museum W Krakowie. Znajdziemy tam podobiznę
Adama Małysza, Marcina Gortata czy Agnieszki Radwańskiej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia