Peugeot 2008 PureTech 130 KM – Babskim Okiem

0
66
Peugeot 2008 PureTech 130KM - Babskim Okiem

Peugeot 2008 PureTech 130KM – Babskim Okiem

Peugeot wyszedł naprzód szerzącej się tendencji produkcji samochodów typu SUV.  Jego modele 5008 oraz 3008 robią furorę. Jednak jak dla mnie, nie są do samochody to codziennej jazdy po zatłoczonym mieście. Są po prostu za duże. Peugeot 2008 PureTech 130 KM jest idealną opcją, którzy tak jak ja wolą mniejsze samochody, a jednocześnie cenią design i komfort jazdy. 

Peugeot 2008 PureTech 130KM - Babskim Okiem

 

Peugeot 2008 PureTech 130 KM Pierwsze wrażenia 

Powiem szczerze, design jest jednym z największych atutów tego auta. Wprawdzie patrząc na 2008 brakuje trochę tej świeżości, innowacyjności i charakteru, którą posiadają jego zmodyfikowani bracia. Jednak mi się podoba. Ma to coś co mnie urzeka – taka niezwykłość w zwykłości. I szczerze mówiąc, czekam na modernizację tego modelu, bo jeśli pójdzie w ślady swoich krewnych z rodziny SUV-ów, może odnieść naprawdę spory sukces.

peugeot 2008 PureTech 130 KM - Babskim Okiem

Peugeot 2008 PureTech 130KM Wnętrze 

 

Jeśli chodzi o wnętrze, osoby ceniące luksus tutaj tego nie znajdą. Prostota przeplatająca się z nutą nowoczesności. Jednak nie twierdzę, że to żle. Nie ma tutaj wrażenia przepychu, dzięki temu kokpit jest bardzo intuicyjny i przejrzysty. Biorąc pod uwagę gabaryty samochodu spodziewałam się, że wnętrze będzie mniejsze, jednak pozytywnie się zaskoczyłam, ponieważ środek jest naprawdę przestronny. Teraz się trochę przyczepię. Zegary umieszczone są tak, aby były widoczne w polu widzenia drogi. Teoretycznie ma poprawić to komfort kierowcy. W praktyce koliduje to z małą kierownicą, przez co na zegary patrzy się nad nią, nie przez nią. Niektórym może to nie przeszkadzać, mi jednak sprawiło to mały dyskomfort. Dodatkowo, ta metalowa gałka do zmiany skrzyni biegów. Faktycznie, idealnie pasuje do wnętrza, jednak jadąc tym autem w słoneczny dzień, po prostu zbyt szybko się nagrzewała i parzyła mnie w rękę. 

peugeot 2008 PureTech 130 KM - Babskim Okiem

Peugeot 2008 PureTech Wrażenia z jazdy 

Czas wrócić do zalet auta. Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie niezwykła lekkość 2008. Tu mogę przyznać, że producent wiedział co robi obniżając masę samochodu. Czułam się w tym aucie pewnie i bardzo bezpiecznie. Auto fajnie pokonuje zakręty i nawet przy większej prędkości jest stabilny na łukach. Jeśli chodzi o spalanie, nie jest on najbardziej ekonomiczny. W naszym teście średnie zużycie paliwa wyniosło 8l/100km.  Jednak mimo to auto jest godne polecenia, i mimo kilku uwag jest  to samochód, na który warto zwrócić uwagę.

Peugeot 2008 PureTech 130KM - Babskim Okiem

Przeczytaj też Volvo s60 Polestar AWD  Babskim Okiem