Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza

180

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza

W styczniu 2017 roku, na jednym z toruńskich skrzyżowań doszło do kolizji z udziałem kolumny rządowych limuzyn. W jednym z aut podróżował Antoni Macierewicz – Minister Obrony Narodowej. Przez 9 miesięcy śledczy prowadzili dochodzenie w sprawie wypadku i próbowali odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie: dlaczego doszło do kolizji. Kilka dni temu ujawniono kolejne szczegóły wypadku Ministra Macierewicza. Sprawdziliśmy wszystkie szczegóły.

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza – jak do niego doszło?

Szczegóły wypadku Ministra MacierewiczaOstatnie miesiące były bardzo obfite w wypadki i kolizje drogowe z udziałem najważniejszych urzędników. Zanim więc przyjrzymy się bliżej wynikom prowadzonego śledztwa i przypomnijmy sobie, w jaki sposób doszło do kolizji.
Ja jednym z toruńskich skrzyżowań auto prowadzące rządową kolumnę skręciło w zjazd na Lubicz. Natomiast kierowca drugiego auta, w którym znajdował się Minister, nie skręcił w zjazd i pojechał prosto. Kierowca ostatniego auta (BMW X5) starał się dogonić ochraniany pojazd i znacznie przyśpieszył. W tym samym czasie kierowca auta, w którym podróżował minister, rozpoczął hamowanie, ponieważ zbliżył się do świateł. W konsekwencji niedostosowania prędkości rządowe samochody zderzyły się i dodatkowo uderzyły w innych uczestników ruchu znajdujących się na toruńskim skrzyżowaniu.

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza – najważniejsze pytania

Oczywiście jednym z podstawowych pytań, jakie zadano to „kto zawinił?”. Oprócz tego śledczy starali się znaleźć odpowiedzi na wiele innych, kluczowych pytań. Jaka była prędkość BMW X5, które jako pierwsze uderzyło w inny samochód? Dlaczego kierowca nie rozpoczął hamowania wcześniej? Czy były dodatkowe elementy, które przyczyniły się do stłuczki? Wraz z upływem czasu ilość zadawanych pytań narastała. Na ten moment nie można powiedzieć, że szczegóły wypadku Ministra Macierewicza są już znane. Jednak dzięki dociekliwości dziennikarzy wiemy już znacznie więcej.

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza – śledztwo ściśle tajne

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza 3Sprawa wypadku Ministra Macierewicza badana jest przez prokuraturę w Poznaniu. Niestety biegli oraz urzędnicy nie publikują zebranych dowodów, oraz nie informują o toku i etapie postępowania. Śledztwo jest tajne, więc uzyskanie jakichkolwiek informacji niemal graniczy z cudem. Nie wiadomo, na jakim etapie jest śledztwo i kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia wyników. W lutym prokuratura przekazała informację, że postępowanie dotyczy „nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez kierującego pojazdem wojskowym marki BMW X5 ustalonego żołnierza z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i spowodowania wypadku drogowego”.
Wszyscy mają nadzieję, że wyniki śledztwa zostaną w końcu ujawnione, a co najważniejsze, winny poniesie należyte konsekwencje.

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza – spokojny sen Ministra

Szczegóły wypadku Ministra Macierewicza 2Jednym z kluczowych dowodów w  sprawie miały być zeznania Ministra Macierewicza. To właśnie on znajdował się w środku rządowej kolumny, więc spodziewano się, że będzie mógł przekazać ważne informacje. Niestety, zarówno śledczy, jak również dziennikarze i komentatorzy bardzo mocno się rozczarowali. Podobno minister zeznał, iż spał na tylnym siedzeniu i obudził się dopiero w chwili uderzenia. W związku z tym nie wiedział, z jaką prędkością porusza się rządowa flota oraz czy wszystkie przepisy są należycie respektowane.

Szczególnie istotna jest tutaj sprawa prędkości samochodów. Świadkowe zeznali, że rządowa flota poruszała się z włączonymi sygnałami świetlnymi. Oznacza to, ze samochody mogły zwiększyć swoja prędkość, jednak powinny dostosować się do natężenia ruchu oraz do warunków panujących na drodze. Niestety nie wiadomo, jaka była rzeczywista prędkość samochodów. Szacuje się, iż prędkość BMW X5 mieściła się w przedziale 80 – 150 km/h. Jest to jednak na tyle duży przedział, że ciężko określić prawdziwą wartość bez specjalistycznych procesów.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia