Miss Wheelchair World 2017, czyli niepełnosprawność może być piękna

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miss Wheelchair World 2017, czyli niepełnosprawność może być piękna

Dziś trochę z innej, niemotoryzacyjnej beczki. Z racji działań naszej fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych przedstawiamy wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w ten weekend. Już w tą sobotę będą miały miejsce pierwsze na świecie wybory Miss Wheelchair World 2017 . 24 dziewczyny z całego świata w najbliższy weekend będą ze sobą rywalizowały o tytuł najpiękniejszej. Będzie to nietypowy konkurs, ponieważ kandydatki oprócz tego, że są piękne, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Jest to wydarzenie będące czymś więcej niż tylko typowym konkursem piękności – integracją społeczeństwa, ludzi niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Impreza rozpocznie się o godzinie 19 w Arenie Ursynów.

Miss Wheelchair World 2017

„Warszawa wpisane ma w swoje DNA wartości równościowe: otwartości, życzliwości, przyjaźni. Aktywni mieszkańcy, życzliwe miejsce, otwarta metropolia – taka wizja Warszawy wypracowana została przy udziale mieszkańców, ekspertów oraz urzędników w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 roku. Naszym celem jest Warszawa otwarta na każdego człowieka, jego kompetencje, wiedzę i indywidualizm. Cieszę się, że taką Warszawę pokażemy tym wspaniałym kobietom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie Miss Wheelchair World. To będzie dla nas wszystkich wspaniałe, wielokulturowe doświadczenie. Zaś dla finalistek niepowtarzalna przygoda. Zapraszam serdecznie do udziału w Finałowej Gali, która odbędzie się już w sobotę, 7 października” – mówiła Hanna Gronkiewicz – Waltz, prezydent Warszawy.

Miss Wheelchair World 2017 – pierwsze na świecie wybory miss na wózku inwalidzkim

Konkurs Miss Wheelchair pokazuje, że nie ma barier nie do pokonania. Udowadniają to dziewczyny, które mogłyby być dyskwalifikowane z racji swojej niepełnosprawności, a tu okazuje się, że jest wręcz przeciwnie – sprawia, że kobiety są wyjątkowe i docenione. I mogą spełniać swoje marzenia. Wydarzenie to, oprócz walorów społecznych jest także idealną okazję do wymiany informacji o najnowszych osiągnięciach naukowych i medycznych oraz doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych. Ma również na celu zmienić podejście do pracodawców do podejmowania współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

Miss Wheelchair World 2017W ciągu trzech miesięcy kobiety z całego świata, poruszające się na wózku inwalidzkim miały możliwość przygotować swoją kandydaturę i wysłać zgłoszenie. W finale jednak, mogło być jedynie 25 osób – do dalszego etapu z każdego kraju mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego kraju. Oprócz głównego tytułu Miss Wheelchair World 2017 kandydatki będą miały możliwość rywalizować również w kategoriach tj. Miss Foto, Miss Popularności, Miss Aktywności, Miss Uśmiechu, Miss Indywidualności, Miss Wdzięku, Miss Życzliwości i Miss Lifestyle Designer. W trakcie całego pobytu w Warszawie kandydatki będą uczestniczyć w warsztatach, podczas których pod opieką fotografów i choreografów przygotują się do finału konkursu. Warsztaty oraz cała gala będą miały miejsce w Arenie Ursynów. Obiekt ten jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Profile uczestniczek konkursu dostępne są na stronie www.misswheelchair.com oraz na fanpage’u wydarzenia na Facebooku. Bilety na Galę również można zarezerwować wchodząc na oficjalną stronę internetową imprezy. Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka.

Zapraszamy także na II Międzynarodowe Targi EkoFlota

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia