Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym – niesprawiedliwe potraktowanie ubezpieczyciela

516

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków

Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym – niesprawiedliwe potraktowanie ubezpieczyciela

W dniu 17 sierpnia 2009 r. doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym poszkodowana została p. Anna B. Sprawca wypadku kierując samochodem osobowym Volkswagen Golf uderzył w samochód, którym kierowała poszkodowana. W chwili uderzenia p. Anna B. wykonywała manewr skrętu w lewo natomiast sprawca wypadku w terenie  zabudowanym poruszał się z prędkością ok. 130 km/h.  Poszkodowana doznała licznych obrażeń ciała: złamania prawego podudzia, złamania miednicy i żeber oraz głębokiej rany szarpanej podudzia. Wina sprawcy wypadku została uznana wyrokiem karnym. Dowiedz się jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym.Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym

Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym – rekompensata za trwały uszczerbek na zdrowiu

Szkoda została zgłoszona do towarzystwa ubezpieczeń, które wypłaciło na rzecz poszkodowanej kwotę 7500 zł. tytułem zadośćuczynienia, ustalając 30% przyczynienia poszkodowanej do powstania szkody. Pani Anna B. nie zgodziła się z wysokością kwoty wypłaconej przez towarzystwo ubezpieczeń. Sprawa została skierowana do Kancelarii. Radca prawny złożył pozew w imieniu poszkodowanej do Sądu Okręgowego z wnioskiem o zasądzenie dalszej kwoty 77.500 zł. tytułem zadośćuczynienia. W toku postępowania zgodnie z opinią biegłego ortopedy traumatologa u powódki ustalono trwały uszczerbek na zdrowiu. Ponadto przez długi czas wymagała pomocy osób trzecich, gdyż nie radziła sobie z czynnościami życia codziennego. Poszkodowana powróciła do codziennego funkcjonowania jednak była zmuszona znacznie ograniczyć wcześniejszą aktywność fizyczną.

Pani Anna B. swoją przyszłość wiązała z zawodem policjantki, jednak z uwagi na wypadek, konieczność długotrwałego leczenia i  rehabilitacji, a co za tym idzie obniżoną sprawność, nie mogła kontynuować dalszego etapu rekrutacji w Wyższej Szkole Policyjnej. Sad Okręgowy wyrokiem z dnia 14.12.2015 r. zasądził na rzecz powódki dalszą kwotę 77.500 zł. tytułem zadośćuczynienia ( w toku sprawy poszkodowana otrzymała także zwrot kosztów leczenia oraz opieki osób trzecich). Ponadto, dzięki działaniom radcy prawnego, Sąd uznał za niewłaściwe stanowisko towarzystwa ubezpieczeń w zakresie przyczynia poszkodowanej do szkody.

Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym – warto walczyć w sądzie

Jak uzyskać odszkodowanie w wypadku komunikacyjnymJak wynikało z przeprowadzonej w toku sprawy opinii biegłego p. Anna B. prawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo.  Okoliczność, że źle oceniła prędkość samochodu, który w nią uderzył była usprawiedliwiona i w żaden sposób nie stanowiła o przyczynieniu się do powstania szkody. Powódka, poruszając się w obszarze zabudowanym miała bowiem prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu poruszają się z dozwoloną prędkością. Przyczyna wypadku tkwiła w zachowaniu kierowcy wyprzedzającego samochód poszkodowanej, który dokonując tego manewru złamał podstawowe zasady ruchu drogowego – jechał z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym (ok. 130 km/godz. zamiast 50 km/godz.), wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych przekraczając linię podwójną ciągłą, wyprzedzał z lewej strony samochód skręcający w lewo. Towarzystwo ubezpieczeń złożyło apelację od w/w wyroku. Sąd Apelacyjny nie uwzględnił jednak argumentacji pozwanego ubezpieczyciela. Wyrok Sądu I instancji został uznany za prawidłowy a apelacja została oddalona.

Poszkodowana na etapie sądowym otrzymała kwotę ponad 10 razy wyższą niż przyznało towarzystwo ubezpieczeń w postępowaniu likwidacyjnym, ponadto udało się w całości zakwestionować zarzut przyczynienia. Łącznie, dzięki działaniom prawników Kancelarii, poszkodowana otrzymała kwotę 85.000 zł. tytułem zadośćuczynienia.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat odszkodowań w wypadku komunikacyjnym? Zajrzyj tu Jak uzyskać odszkodowanie – śmierć w wypadku komunikacyjnym

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia