Innowacyjne ławki Forda

0
51
Innowacyjne ławki Forda

Innowacyjne ławki Forda wyposażone w mobilne systemy ładowania i WiFi

Innowacyjne ławki Forda
Innowacyjne ławki Forda

Żyjemy w czasach, gdzie nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do naszego smartfona i internetu. Niestety, zdarzają się sytuacje, że jesteśmy cały dzień poza domem. Chcemy skorzystać z naszego telefonu i…. okazuje się, że nasza bateria robi nam kaprys, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Naprzeciw temu na rynku pojawiły się różne rozwiązania np. powerbanki, które obecnie są dosyć powszechne. Jednak producenci cały czas próbują iść o krok dalej. Tak właśnie powstały innowacyjne ławki Forda, dzięki którym nie musisz się już stresować, że rozładował się smartfon albo potrzebujesz dostępu do internetu. Małe ale jest takie, że musisz się znajdować w Londynie, ponieważ to właśnie tam stanęły pierwsze mobilne, uzyskujące energię z paneli słonecznych ławki.

„Uważamy w Fordzie, że miasto jutra powinno dawać ludziom poczucie szczęścia, bezpieczeństwa i bycia w kontakcie. Więc patrzymy na to, jak projektować ulice, aby zrealizować te funkcje podczas spacerowania, jazdy na rowerze, jazdy samochodem, łączenia się z innymi i oczywiście, biznesu oraz usług, które wpływają na nasze gospodarki. Spacerowanie, tak jak jazda samochodem i przemieszczanie się środkami transportu publicznego, jest częścią podróżowania po mieście, takim jak Londyn. A Ford Smart Benches doskonale uzupełniają coraz bardziej uzależnione od komunikacji elementy współczesnego życia” – mówi o nowym projekcie Sarah-Jayne Williams, dyrektor Ford Smart Mobility w Europie

Innowacyjne ławki Forda, czyli lepsza komunikacja i pomoc charytatywna w jednym

Innowacyjne ławki Forda

W ramach początkowej współpracy Ford ma dostarczyć 20 ławek Ford Smart Benches, podwajając liczbę ławek zainstalowanych samodzielnie przez Strawberry Energy na początku tego roku. Te uliczne meble nie tylko zapewniają dostęp do sieci Wi-Fi i ładowanie telefonu (zarówno bezprzewodowe jak i przez porty). Mogą również monitorować poziom hałasu, dwutlenku węgla i temperatury powietrza, ułatwiać turystom orientację i planowanie wędrówek. Wszystkie te usługi będą bezpłatne. Jednak osoby korzystające z punktów mobilnych będą miały możliwość przekazania dotacji dla brytyjskich organizacji charytatywnych. tj. St. Mungo, Rethink Mental Illness, Macmillan Cancer Support. Ford Motor Company Fund.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę kondycji, wygodę czy po prostu przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób lubi chodzić, ale jednocześnie obawiają się, że nie mają dostępu np. do map, mediów społecznościowych i serwisów informacyjnych podczas swojej wyprawy. Inteligentne ławki Forda w Islington, Lewisham i Southwark staną się elementem, który sprawi, że spacerowanie pozostanie ulubionym sposobem spędzania czasu przez londyńczyków”. – powiedział Miloš Milisavljević, założyciel i dyrektor generalny Strawberry Energy.

A co powiesz na test nowego: Ford Kuga TDCI PowerShift model 2017