Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP – Babskim Okiem

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim Okiem

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP – Babskim Okiem

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP – Babskim Okiem, czyli kolejna kobieca recenzja samochodu od japońskiego producenta…

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim Okiem

W 2013 roku pojawiła się trzecia generacja Mazdy 3. Po 4 latach japoński producent zdecydował się na modernizację modelu i niezaprzeczalnie zrobił dobry krok. Na rynku polskim cały czas notuje się wzrost sprzedaży mazdy i wcale się nie dziwię, że znalazła ona tak wielu zwolenników. Jest to auto, które wyróżnia się na tle innych kompaktów nie tylko pod względem estetycznym, ale biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i precyzję wykonania oraz jakości auto ma duże pole do popisu – i to wykorzystuje.

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP – Pierwsze wrażenia

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim OkiemPowiem szczerze, że tak jak w przypadku niektórych samochodów, które przechodzą facelifting ich wygląd zmienia się radykalnie, w nowej Mazdzie 3 tego nie ma. Co prawda obecny model japońskiego producenta wymienił reflektory i jeszcze bardziej podkreślił linie nadwozia, które oddają wrażenie elegancji i dynamiki. Design auta został dopracowany – prezentuje się nieźle i to przez duże „N”.

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP – Wnętrze

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim Okiem

Dopiero wsiadając do wnętrza Mazdy możemy odczuć, co producent miał na myśli tworząc filozofię Jinba Ittai, czyli koń i jeździec w idealnej harmonii. Odniosłam trochę wrażenie jakby ten samochód był stworzony specjalnie pode mnie. Wnętrze jest bardzo intuicyjne, przestronne, ale przytulne. Wykończenie i materiały wysokiej klasy – tutaj naprawdę nie ma się do czego przyczepić.  Fajnym rozwiązaniem jest wyświetlacz head-up umieszczony w polu widzenia kierowcy, na którym znajduje się prędkościomierz oraz informacje m.in. o ograniczeniach prędkości lub zbliżającym się pojeździe. Chociaż, mimo że miałam go w polu widzenia drogi, na początku zdarzało mi się odruchowo spoglądać obok zegara z obrotomierzem 😉 Taka tam kwestia przyzwyczajenia. Dużym atutem nowej Mazdy 3 okazał się także system nagłośnienia, który jest po prostu bezkonkurencyjny. Jest to tzw. system łączności, który pozwala m.in. śledzić natężenie ruchu, zapewnia dostęp do rozmów telefonicznych i SMS-ów. Jakość rozmów sprawia, że pogawędki w czasie jazdy stają się przyjemniejsze niż słuchanie muzyki czy wiadomości w radiu.Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim Okiem

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP- wrażenia z jazdy

Tutaj nowa „trójka” znowu zachwyca. Jazda tym samochodem sprawia dużą frajdę, naprawdę. Z racji tego, że producent nie poszedł za modą downsizingu i został przy dwulitrowym, benzynowym silniku auto lubi się bawić na wysokich obrotach. Oczywiście, to też jest kwestią przyzwyczajenia, bo jeśli chce się poczuć radość z jazdy, moc i przyśpieszenie tego auta trzeba go trochę podkręcić na wyższe obroty. Ekolodzy słysząc to mogą pokręcić nieco nosem. Jednak tutaj się zaskoczą, bo jeśli chodzi o spalanie auta nie należy ono do najgorszych. Wprawdzie prawie 8l/100 km w mieście nie jest najbardziej zadowalające, jednak w trasie jest to już 4.7l/100km. Podobało mi się bardzo również jej zachowanie podczas pokonywania zakrętów przy większych prędkościach. Ja w tym aucie naprawdę czułam się bardzo bezpiecznie i komfortowo. Mazda 3 może pochwalić się naprawdę dobrymi i bardzo skutecznymi systemami bezpieczeństwa.

Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP - Babskim Okiem

Przeczytaj też okiem technicznym Mazda 3 Skyactiv 165KM i-ELOOP

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia