Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ?

352

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe przepisy

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ?

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ?
anuluj mandat po czyjej stronie stoi prawo ?

Jakie mamy prawa, a co jest wykorzystywane przeciwko nam? – Czyli kolejna odsłona Anuluj Mandat. Dziś, jak co tydzień, wraz z Tomkiem Parolem porozmawialiśmy o prawie i bezprawiu, czyli sytuacjach, kiedy kierowca jest wykorzystany i niesprawiedliwie potraktowany przez organy państwowe. Jak wszędzie, nic nie jest do końca czarne i nic nie jest całkowicie białe. Tak jest i w przypadku polskiego sądownictwa, gdzie sądy faktycznie potrafią wesprzeć oskarżonego w walce o umorzenie wystawionego mandatu, ponieważ uznają, że nasza linia obrony jest naprawdę słuszna. My tego nie negujemy, bo prawdą jest, że takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Z drugiej jednak strony istnieją priorytety, o których każdy wie, a nikt nie mówi…

Czasami można odnieść wrażenie, że kierowca to taki kozioł ofiarny państwa, które chce na nim zarobić – bo tak jest najłatwiej. Jak to mówią, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Ale czy naprawdę nie można zrobić tak, aby było dobrze tu, gdzie jesteśmy? Założyciel Anuluj Mandat opowiedział dziś o przypadkach, z którymi zgłaszały się do organizacji poszkodowane osoby. Poruszony zostały m.in. tematy bezprawnego zakładania blokad na koła przez firmy prywatne niebędące policją ani strażą miejską oraz źle oznakowane strefy płatnego parkowania albo ich brak. Ponadto, porozmawialiśmy również o planowanych zmianach przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jeśli projekt wejdzie w życie, od przyszłego roku nie odmówimy już przyjęcia mandatu – policjant będzie miał możliwość wypisać mandat bez względu na to, czy kierowca zgodzi się z tą decyzją czy nie. Krótko mówiąc idą kolejne, „dobre” zmiany dla kierowców, jeszcze lepsze dla sądów, którym ilość spraw o odwołanie mandatów znacznie spadnie… Zapraszamy do audycji !

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ? 1

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ? 2

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ? 3

Anuluj Mandat Po czyjej stronie stoi prawo ? 4

Zobacz też jak Tomasz Parol dostał mandat 😉 Anuluj mandat Mandat założyciela organizacji – profesjonalne zachowanie policjanta

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia