Urzędnicy zatrzymali prawo jazdy na 8 lat!

1205

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Urzędnicy zatrzymali prawo jazdy na 8 lat – to nie pierwsza taka sytuacja

Urzędnicy zatrzymali prawo jazdy na 8 lat 43 lataPrzypadek Piotra Najsztuba to nie pierwsza absurdalna sytuacja związana z pracą urzędów. Bardzo często słyszy się, że dokumenty w urzędzie zaginęli, urzędnicy czegoś nie mają i z tego powodu należy od nowa rozpocząć daną procedurę, Niestety w takich sytuacjach cierpią tylko obywatele, a nie urzędnicy. Oni zazwyczaj starają się załatwić wszystko między sobą, aby szybko uciszyć sprawę. Dopiero kiedy petent postara się, aby nagłośnić problem lub sprawa zajmują się media, cały problem wychodzi na jaw. Bardzo możliwe, że pracownicy z urzędu Piasecznie mieli po prostu pecha, że doszło do tego wypadku oraz, że dokumenty Najsztuba zginęły.

W podobnej sytuacji w 2014 roku znalazł się motocyklista z Koszalina, któremu po 43 latach spędzonych za kierownicą dowiedział się, że nigdy nie zdobył uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna w 2014 roku udał się do urzędu, aby wydano mu nowy dokument prawa jazdy, ponieważ zmienił adres zamieszkania. Wtedy urzędnicy zauważyli, że nie mają dokumentu potwierdzającego, że mężczyzna zdał egzamin na prawo jazdy. Dokument gdzieś zaginął, więc pracownicy urzędu postanowili nie tracić czasu na szukanie i cofnęli uprawnienia. Na szczęście dzięki interwencji dziennikarzy dokumenty nagle się znalazły, a urzędnicy przywrócili kierowcy uprawnienia.

Urzędnicy zatrzymali prawo jazdy na 8 lat – czy czekają nas zmiany?

O zmianach w administracji mówi się już od dawna. Wprowadzanie systemów informatycznych, usprawnienie obiegu dokumentów oraz przetwarzanie spraw drogą elektroniczną miały nie tylko uprościć procedury, lecz także ułatwić pracę urzędników. W praktyce niestety nie wygląda to aż tak dobrze. Bardzo często słyszymy o problemach w urzędach i sytuacjach, które nigdy nie powinny mieć miejsca. W przypadku Piotra Najsztuba urzędnicy zatrzymali prawo jazdy na 8 lat. Jednak czy takich lub podobnych sytuacji było wiele? Możemy się jedynie domyślać, że nadal są tysiące od dawna otwartych i nierozwiązanych spraw. Jest to problem i wyzwanie, z którym powinni radzić sobie nie urzędnicy, a rządzący, którzy sprawują pieczę nad pracą urzędów. Trzymamy kciuki, aby rewolucja w urzędach się wydarzyła, a sprawy takie jak ta, nigdy więcej nie miały miejsca.

Przeczytaj również:

Brawura za kierownicą. Wypadek znanej dziennikarki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia