Hyundai Ioniq został pojazdem ekologicznym roku

0
16
hyundai ioniq został pojazdem ekologicznym roku

Hyundai Ioniq został pojazdem ekologicznym roku

Niedawno w Warszawie odbyły się II Międzynarodowe Targi Ekofloty: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Obok wyczekiwanej premiery Jaguara I-PACE główną atrakcją były stoiska z samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. Wśród nich swoje miejsce znalazła koreańska marka, która odniosła swój mały wielki sukces – Hyundai Ioniq został pojazdem ekologicznym roku.

hyundai ioniq został pojazdem ekologicznym rokuHyundai Ioniq został pojazdem ekologicznym roku- jako pierwszy samochód na świecie z trzema napędami

”Cieszymy się, że po raz kolejny specjaliści z branży docenili pionierskość i zaawansowanie technologiczne modeli marki Hyundai. IONIQ jest jednym z najbardziej oszczędnych modeli w swojej klasie, zapewniającym jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice oraz bardzo nowoczesnej stylistyce. Bogate wyposażenie w pakiety zwiększające komfort i bezpieczeństwo, w połączeniu ze szczegółową dbałością o ekologię czyni model IONIQ silnym graczem w swoim segmencie”. – powiedział Grzegorz Sokalski, szef działu sprzedaży flotowej Hyundai Motor Poland. 

W plebiscycie targowym wyróżniono najbardziej ekologiczne i innowacyjne pojazdy oraz rozwiązania flotowe. Unikatowy model IONIQ, jest pierwszym na świecie samochodem, który może być wyposażony w jeden z trzech różnych napędów do wyboru. Elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. IONIQ jest częścią globalnej strategii rozwoju Hyundaia, w ramach której marka chce zaoferować swoim Klientom do 2020 roku aż 15 ekologicznych samochodów – w tym pięć modeli hybrydowych, pięć hybrydowych z możliwością dodatkowego doładowania, cztery auta elektryczne oraz samochód zasilany wodorem. Oznacza to, że aż 60% oferowanych przez markę Hyundai modeli będzie dostępnych także w wersji ekologicznej.

Od chwili wprowadzenia modelu IONIQ w drugiej połowie 2016 roku, zdobył on w całej Europie 13 nagród, w tym kilka tytułów ‘Samochód Roku’, a także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot oraz 5 gwiazdek w testach Euro NCAP za doskonały pakiet bezpieczeństwa.

Zobacz jak wyglądały II międzynarodowe Targi EkoFlota