Matka Polka Motocyklistka – Zginęła, ale wciąż żyje.

642

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Matka Polka Motocyklistka 1

Matka Polka Motocyklistka – Zginęła, ale wciąż żyje.

Kampania społeczna Matka Polka Motocyklistka miała uświadomić kierowców, że motocykliści to również kobiety. Główną rolę w spocie kampanii grała Marzena Szulhan: kobieta, matka i pasjonatka motocykli. Kilka dni temu kobieta zmarła na skutek wypadku motocyklowego, do którego doszło w Szczecinie. Mimo ogromnej tragedii rodzina zmarłej zdecydowała, że zdjęcia i filmy z kampanii promującej bezpieczeństwo powinny zostać w sieci.

Matka Polka Motocyklistka – Kampania o prawdziwej twarzy motocyklistów

Matka Polka Motocyklistka 2Celem kampanii Matka Polka Motocyklistka było zaszokowanie, a także zmuszenie odbiorców do głębszego zastanowienia. Bardzo często zapominamy o tym, że motocykliści, których mijamy na drodze to tacy sami ludzie jak ci, którzy kierują samochodami: matki, żony, ojcowie, synowie i córki. Wydaje nam się, że ci, którzy jeżdżą na motocyklach to wyłącznie „dawcy organów”, którzy nie dbają o bezpieczeństwo swoje i innych. Kampania zwracała uwagę na to, że motocykliści również mają swoje życie prywatne i rodziny, do których chcą wracać. Za szybą kasku kryją się normalni ludzie, którym tak samo, jak wszystkim innym zależy na bezpieczeństwie na drodze.

Akcja Matka Polka Motocyklistka zadziwia i szokuje. Makijaż do złudzenia przypominający poważne urazy i obrażenia powypadkowe, telefon z nieodebranym połączeniem od syna i kobieta leżąca sama na ulicy. To tylko niektóre elementy, jakie znalazły się w spotach. Marzena Szulhan była bohaterką spotu, czyli kobietą, która uległa wypadkowi i która nie zdążyła odebrać połączenia od syna. Kiedy 26 maja, w dzień Matki spot po raz pierwszy pojawił się na naszych ekranach, nikt nawet nie pomyślał, że kilka miesięcy później kadry ze spotu okażą się rzeczywistością.

Matka Polka Motocyklistka – Tragiczny wypadek bohaterki spotu

Matka Polka Motocyklistka 3Do wypadku Marzeny Szulhan doszło 17 października ok. Godziny 18 na jednej z ulic w centrum Szczecina. Kobieta wraz z grupą motocyklistów jechała Aleją Pana Pawła II. Motocykl Marzeny niespodziewanie zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia motocykl najechał na krawężnik lewego pasa jezdni, przez co kobieta z bardzo dużą siłą uderzyła głową w drzewo. Pomimo reanimacji i bardzo szybko udzielonej pomocy, kobiety nie udało się uratować. Fakt, że bohaterka spotu Matka Polka Motocyklistka zginęła w takich okolicznościach, zaskoczył nie tylko najbliższą rodzinę i znajomych, lecz także całe środowisko motocyklowe oraz wszystkich, którzy chociaż raz widzieli kampanijny spot.

Matka Polka Motocyklistka – Przyczyny wypadku bada prokuratura

Sprawa wypadku Marzeny Szulhan jest obecnie badana przez szczecińską prokuraturę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocykl kobiety zahaczył o samochód, który zmieniał pas ruchu. W wyniku zahaczenia motocykl kobiety odbił w drugą stronę i najechał na krawężnik. Czy tak było naprawdę? Na razie prokuratura bada wszystkie okoliczności oraz przesłuchuje świadków. Jak przekazała prokurator Joanna Biranowska – Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie: „Trwają czynności mające ustalić przebieg zdarzenia. Nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. Nikomu nie postawiono zarzutów”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia