Oni zginęli w tragicznych wypadkach

636

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zginęli w tragicznych wypadkach

Oni zginęli w tragicznych wypadkach. Wspomnienia tych, którzy odeszli

1 listopada to dzień zadumy i refleksji, w którym wspominamy tych, których już z nami nie ma. Lista tych, którzy zginęli w tragicznych wypadkach jest każdego roku coraz dłuższa. W wypadkach uczestniczą przedstawiciele świata polityki, kina, kultury, sportu i nauki. Jedne z nich są niespodziewanymi wypadkami, a niektóre wzbudzają mnóstwo wątpliwości. Wspominamy dziś tych, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach.

Zginęli w tragicznych wypadkach — Diana Spencer

Zginęli w tragicznych wypadkach DianaŚmierć Księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. Królowa Ludzkich Serc zginęła w tragicznym wypadku, w tunelu Pont de l’Alma w Paryżu. DO tej pory tragedia, która wydarzyła się 20 lat temu wzbudza ogromne emocje i kontrowersje. 31 sierpnia 1997 roku, 24 minuty po północy samochód marki Mercedes S280 z księżną Dianą i jej ówczesnym partnerem na pokładzie, uderzył w filar tunelu Pont de l’Alma. 4 godziny później, księżna zmarła na skutek rozległych obrażeń wewnętrznych ciała. Tragedia wstrząsnęła brytyjskim rodem królewskim, Brytyjczykami oraz całym światem. Do dziś nie wiemy, czy tragedia w paryskim tunelu była nieszczęśliwym wypadkiem. Diana Spencer dołączyła do tych, którzy zginęli w tragicznych wypadkach, ale mimo upływu lat jest wciąż w naszej pamięci.

Zginęli w tragicznych wypadkach – James Dean

Zginęli w tragicznych wypadkach James DeanJames Dean jest kultową postacią popkultury. Dołączył do tych, którzy zginęli w tragicznych wypadkach w wieku zaledwie 24 lat. Śmierć w młodym wieku oraz niezapomniane role zbuntowanych młodzieńców sprawiły, że dołączył do grona nieśmiertelnych ikon kina. James Dean był nie tylko wybitnym aktorem, lecz także miłośnikiem szybkich samochodów. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym, w którym jego ukochane auto – Porsche Spyder rozpadło się na kilka części. Niedaleko kalifornijskiego miasteczka Cholame, 30 września 1955 roku porsche aktora zderzyło się z fordem. Do wypadku doszło, kiedy James Dean jechał na start wyścigu, w którym miał wziąć udział.

Zginęli w tragicznych wypadkach – Anna Jantar

Anna Jantar należała do grona najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. Kobieta zginęła w katastrofie samolotu „Mikołaj Kopernik” 14 marca 1980 roku. Samolot, który leciał z lotniska J.F. Kennedy’ego, rozbił się w pobliżu warszawskiego Okęcia. Cały lot przebiegał zgodnie z planem, a piloci, którzy łączyli się z wieżą kontrolną na Okęciu, nie zgłaszali żadnych problemów. Dopiero po godzinie 11 czasu polskiego, zgłoszono problemy z działaniem podwozia. Kiedy pilot podszedł do lądowania okazało się, że turbina samolotu uszkodziła silnik. Z powodu awarii silnika, samolot zaczął spadać rozbił się 500 metrów od lotniska w Warszawie. Anna Jantar była jedną z 86 ofiar tej tragedii.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia