Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta

Renault Captur TCe EDC 120

Rynek samochodów małych się kurczy na rzecz małych ale suvów i crossoverów, Renault Captur TCe EDC 120 stara się znaleźć miejsce dla siebie. Captur to idealny przedstawiciel małych corssoverów, niby zwykłe autko ale takie trochę wyżej zawieszone i wyższe niż zwykle. Miejskie ale przestronny i nie boi się dalszych tras bo właśnie jest przestronny ale też jego wyposażenie jest do tego przystosowane. Pomijam dobrze wygłuszoną kabinę ale silnik jakim dysponuje przy jego gabarytach umożliwia sprawne przemieszczanie po autostradzie. Renault nie legło kompletnie erze downsizingu jednostek benzynowych. Tu mamy małą pojemność ale 4 cylindry więc kultura pracy silnika jest wysoka. Zawsze irytował mnie odgłos wirującej pralki bo taki mi przychodzi na myśl słysząc trzycylindrowca. Wersja Initiale Paris to bardzo wysoka jakość materiałów w kabinie ale też i takie atrybuty jak genialne światła Pure Vision czyli najlepsze wydanie techniki projektorowych LED. Nawet przy mokrej nawierzchni kiedy to asfalt pochłania większość światła one dają nam pełny przegląd sytuacji. Wnętrze jest bardzo komfortowe i ma bardzo dobre skórzane wykończenie, jest to małe dizajnerskie autko godne tradycji francuskiej.

Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta
Renault Captur TCe EDC 120 przed domem w Pasymiu gdzie nocował Napoleon Bonaparte

teraz okiem technicznym

Renault Captur TCe EDC 120 – Silnik/skrzynia

Jak wspominałem silnik nie został pozbawiony czwartego cylindra więc jego brzmienie jest bardzo przyjemne bo wydech ma lekko sportowe zacięcie. Jak wspomniałem jest bardzo dobrze wyciszony zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ten sportowy sznyt wydechu ma ograniczoną ilość decybeli. Jednostka za to generuje dużo mocy bo jak na 1200 cm3 to 120KM i 190Nm to naprawdę dużo i ten moment jak w dieslu już od 2000 obr/min. Do tego mamy sześcio biegowy automat dwusprzęgłowy więc jazd zwłaszcza po mieście to frajda. Skrzynia zmienia przełożenia szybko ale bez szarpnięć, cały zespół napędowy zapewnia nam dynamikę na poziomie 10,7s do setki. Byłoby pewnie trochę mniej ale oprogramowanie skrzyni jest zorientowane na komfort stosownie z wystrojem wnętrza. Skrzynia musi zmieniać biegi łagodnie i przy dość niskich prędkościach obrotowych.

Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta
Renault Captur TCe EDC ma funkcjonalny kokpit

Renault Captur TCe EDC 120 – zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie to już standard, McPhersony z przodu oraz belka skrętna z tyłu, jest to przyzwoite rozwiązanie i bardzo trwałe. Amortyzatory są gazowe, całe zawieszenie jest zestrojone komfortowo ale sprężyście by nie było przechyłów na szybkich łukach bo autko jest podniesione. Hamulce z przodu są tarczowe i wentylowane natomiast z tyłu są bębny, szkoda bo jednak to technologicznie odstaje od napędu. Tym bardziej że koła jakie zastosowano do tak małego auta to 205/55×17. Nam udało się zatrzymać auto na 37.6m ze 100km/h co na małe budżetowe auto jest dobrym osiągnięciem.

Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta
materiały użyte do budowy wnętrza wyrastają ponad klasę średnią

Renault Captur TCe EDC 120 – Ekonomia

Auto waży 1250kg więc jest dość lekkie możemy dzięki temu liczyć nie tylko na dużą dynamikę ale też na rozsądne zużycie paliwa. O ile w trasie będzie to trochę powyżej 5l/100km a na autostradzie 6.7l/100km to w mieście będzie to zależało od stylu naszej jazdy. Jak wszystkie benzyniaki ten też jest wrażliwy na operowanie pedałem gazu, rozbieżności mogą więc być dość duże. Nam wyszło że normalnie jeżdżąc nie uda się zajść poniżej 6.2 w mieście ale jeśli się postaramy to i 9 przekroczymy. Trochę to dużo ale auto oferuje dużą dynamikę i komfort jazdy więc zatopmy się w nie i jazda!!! a jak wygląda zwykły Capturek zobacz.

Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta
Renault Captur TCe EDC 120 idealny do miasta ale i za miasto też

 

Paweł Kubalski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia