Kierowco, zobacz co się zmieni w przepisach po 13 listopada

320

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ?

Kierowco, zobacz co się zmieni w przepisach po 13 listopada

System CEPiK 2.0 wkracza w życie powoli i konsekwentnie. Nowe przepisy mają wejść w życie od 4 czerwca 2018 roku. Jednak już teraz możemy odczuć zmiany w Centralnej Ewidencji Pojazdów, m.in  dość istotną dla kierowców jest ta dotycząca wykonywania badań technicznych pojazdu. Pisaliśmy o tym już wcześniej, a teraz wiemy że wejdą one w życie już w przyszłym tygodniu. Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ?

Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ?

Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ? – Nowe zasady wykonywania badań technicznych

Do tej pory, jeśli chcieliśmy zrobić przegląd samochodu płaciliśmy za niego po wykonaniu badania technicznego pojazdu i uzyskania potwierdzenia, że samochód jest sprawny. Dla tych, którzy są pewni stanu swojego auta nowe przepisy nie będą bardzo uciążliwe. Teraz za przegląd trzeba będzie zapłacić z góry, niezależnie czy samochód będzie dopuszczony do użytku czy nie. No i tutaj pojawia się problem dla tych, którzy pieczątki nie dostaną. Wcześniej, gdy jej nie dostali mogli się udać do następnej Stacji Kontroli Pojazdów i następnej, dopóki któraś z nich nie podbiła nam stempelka na dowodzie rejestracyjnym. Niestety, już od 13 listopada każda usterka, która eliminuje dopuszczenie naszego auta do dalszej eksploatacja będzie odnotowywana w Centralnej Ewidencji Pojazdów…

Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ?- Dostęp do całej historii auta

Dodatkowo, Towarzystwo Ubezpieczeniowe oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), w przypadku pojazdów, które nie posiadają wykupionej polisy OC,  będą zobowiązani do przekazywania Centralnej Ewidencji Pojazdów informacji o szkodach istotnych do jakich doszło w aucie podczas wypadku. Jednak będą one wpisywane już po wejściu systemu CEPiK 2.0, czyli od 4 czerwca 2018r. Ponadto od tego czasu do CEP będą trafiać informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, w tym jego zajęciu przez organ egzekucyjny czy zabezpieczeniu majątkowym.

Co się zmieni w przepisach po 13 listopada ?- Straż Graniczna zatrzyma nam dowód rejestracyjny

13 listopada będzie też dniem, w którym zmienią się przepisy dotyczące praw Straży Granicznej. Do tej pory nie mogli oni zatrzymać dowodu rejestracyjnego, bo nie byli do tego uprawnieni. W sytuacji, gdy samochód nie przeszedł odpowiednich badań technicznych zmuszeni oni byli do wzywania na miejsce Policji, która takie uprawnienia posiada.  Ustawa ta ma poprawić sprawność Straży Granicznych i sprawić, aby ich praca nie musiała angażować pracy Policji. Czy w związku z tym musimy liczyć się z częstszymi kontrolami? Czas pokaże …

Przeczytaj Badania techniczne – już nie zrobisz na lewo

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia