Książka warta milion złotych. Ferrari znów zaskakuje!

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Książka warta milion złotych. Takiego wydania jeszcze nie było

Akcje promujące czytelnictwo stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Dużo mówi się o znaczeniu czytania, a także o tym, że Polacy czytają znacznie za mało. Być może w walce z niskim poziomem czytelnictwa w naszym kraju pomoże wyjątkowa książka, która została stworzona przez koncern Ferrari. Na pewno zastanawiacie się, co może być szczególnego w kolejnej książce włoskiego koncernu. Najbardziej zaskakująca jest w niej…. cena! Książka warta milion złotych to nie żart ani pomyłka. Ferrari naprawdę wydało album, za który musimy zapłacić milion. Czy warto? Sprawdziliśmy to!

Książka warta milion złotych – wyjątkowa propozycja od Ferrari

Książka warta milion złotychNa samym początku należy powiedzieć, że nie jest to żadna nowość na rynku wydawniczym. Książka „The Official Ferrari Opus” została wydana przez wydawnictwo Kraken Opus w 2011 roku. Jednak dopiero teraz tę pozycję może kupić „zwykły Kowalski”. Ten biały kruk pojawił się w ofercie domu aukcyjnego RM Sothebys i niemal od razu wzbudził niemałe zainteresowanie.

Do aukcji, na której będzie można wylicytować tę biblię motoryzacji pozostał jeszcze miesiąc. Eksperci już teraz zastanawiają się, jak będzie ostateczna cena. Mówi się, że książka warta milion złotych może osiągnąć znacznie wyższą cenę końcową. Podobno najniższa cena za biblię Ferrari to kwota ok. 140 – 170 tysięcy dolarów. Patrząc na liczbę fanów włoskiego koncernu na całym świecie, można mieć pewność, że ostateczna cena znacznie wzrośnie.

Książka warta milion złotych – co w niej znajdziemy?

Książka warta milion złotych 3Trzeba przyznać, że dla fanów motoryzacji jest to prawdziwy biały kruk liczący 852 strony! Co ciekawe, ze względu na doskonałą jakość wydrukowanych zdjęć oraz najlepszej jakości papier, książka wazy ponad 30 kilogramów. „Te Official Ferrari Opus” to opis wszystkich modeli samochodów Ferrari, począwszy od tego, który jako pierwszy zszedł z taśmy produkcyjnej. Do tego znajdziemy tam również notki biograficzne wszystkich reprezentantów Ferrari w sportach wyścigowych oraz ponad 2 tysiące różnych ilustracji. W egzemplarzu, który został wystawiony na licytację znajdują się także podpisy niektórych kierowców Ferrari. Dla miłośników włoskiego koncernu bez wątpienia jest to książka, za którą można zapłacić każde pieniądze.

Książka warta milion złotych – czy milion to za mało?

Książka warta milion złotych Z pewnością niektórych cena „The Official Ferrari Opus” jest niemałym zaskoczeniem. Należy jednak podkreślić, iż wydano jedynie 400 sztuk tego tytułu na cały świat. Patrząc na popularność włoskiej marki oraz renomę samochodów, można spodziewać się, że zdobycie tej pozycji graniczy z cudem.
400 sztuk, które wydano, były dodatkowo podzielone na partie, a raczej klasy wydania. Najtańsza wersja tego luksusowego albumu kosztowała bagatela 4100 dolarów amerykańskich. Za najdroższy album już w momencie wydania należało zapłacić 275 tysięcy dolarów. Ten szczególny egzemplarz ozdobiony był 30 diamentami, z których zostało stworzone kultowe logo Ferrari. Dodatkowo książka została zabezpieczona oprawą z włókna węglowego.

Książka warta milion złotych – jaka będzie ostateczna cena?

Patrząc na rangę tej książki oraz ogromne zainteresowanie wydanymi 400 sztukami, możliwość wzięcia udziału w licytacji i zakupienia książki to prawdziwa okazja. Książka warta milion złotych będzie dostępna na imprezie organizowanej przez RM Sothebys w Nowym Jorku. Już za miesiąc przekonamy się więc, kim będzie nowy właściciel „The Official Ferrari Opus” oraz jaką cenę osiągnie ten biały kruk literatury motoryzacyjnej.

Przeczytaj również:

Policyjny pościg zakończył się śmiertelnym wypadkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia