Ubezpieczenie a wybór ubezpieczyciela

272

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie - wybór ubezpieczyciela

Ubezpieczenie a wybór ubezpieczyciela

Jak uzyskać odszkodowanie - wybór ubezpieczyciela
Ubezpieczenie a wybór ubezpieczyciela

Zwykle zapytani przez agenta o ubezpieczenia odruchowo odpowiadamy, że posiadamy już polisę. Czasem mamy na myśli ubezpieczenie komunikacyjne, rzadziej na życie i ochronę zdrowia czy ubezpieczenie grupowe. Wielu agentów wtedy podziękuje nam za rozmowę, jednak niektórzy zostaną i dopytają, co mamy i ile płacimy. I właśnie na to ostatnie pytanie jest nam najłatwiej odpowiedzieć. Ile…

Wysokość składki – czy to odpowiednie kryterium wyboru?

Klienci najczęściej wybierają ubezpieczenie składką. Kto by miał czas zaglądać do warunków ogólnych i dopytywać o poszczególne definicje czy zapisy. O tym, że nie zawsze najtańsze znaczy najlepsze zwykle przekonujemy się, gdy przydarzy się nieszczęście i chcemy z polisy skorzystać. Wtedy zaczynamy wertować warunki ogólne i zauważać zapisy, które mają istotny wpływ na to czy odszkodowanie nam się należy.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczyciela?

Przede wszystkim kierujmy się rozsądkiem. Jeśli dwie firmy proponują nam rzekomo ten sam produkt w diametralnie różnych cenach, nie ma, co się łudzić – gdzieś musi być haczyk. I ten haczyk mieszka w warunkach ogólnych ubezpieczenia, a w szczególności w paragrafie dotyczącym ograniczeń odpowiedzialności towarzystwa. To pierwszy fragment warunków, z którymi należy się zapoznać nim skierujemy wzrok na cenę.

O ile warunki ogólne przy ubezpieczeniach obowiązkowych jak np. przy odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego (tzw. OC komunikacyjne) są zbliżony w różnych towarzystwach o tyle warunki ogólne ubezpieczeń dobrowolnych, choć zbliżone nazwą, mogą zawierać skrajnie różne i często trudne do porównania zapisy. Mimo wszystko czytajmy, poprośmy agenta o wyjaśnienia.

Ubezpieczenie a wybór ubezpieczyciela

Wybór ubezpieczyciela wcale nie jest taki łatwy

W zależności od tego, jakiego ubezpieczenia potrzebujemy, poszukajmy takiego towarzystwa, które specjalizuje w tego typu polisach. Są firmy, które mają w ofercie doskonałe produkty chroniące majątek, są ubezpieczyciele, których domeną są ubezpieczenia na życie i zdrowie. Oczywiście zdarza się, że towarzystwo ma ciekawą ofertę18 zarówno ubezpieczeń osobowych jak i majątkowych, jednak są to wyjątki. Internet, rankingi a przede wszystkim opinia zaufanych osób, są doskonałym źródłem wiedzy o tym, jakie towarzystwo wybrać. Jeżeli ktoś z naszych bliskich czy znajomych korzysta z pomocy agenta, nie bójmy się poprosić o kontakt.

Dobry agent ubezpieczeniowy to podstawa

Dobry agent to taki, który przedkłada potrzeby klienta nad swój interes. W tym celu dobry agent powinien być osobą godną zaufania. W tym celu powinniśmy sprawdzić czy agent, z którym współpracujemy, posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego, bo to nam gwarantuje, że obejmuje go tajemnica ubezpieczeniowa. Często na spotkaniach opowiadamy przecież o składnikach swojego majątku czy o dolegliwościach zdrowotnych, gdy podejmujemy temat ubezpieczenia życia i zdrowia.

Dobry agent to taki, który w czasie rozmowy dokładnie pozna nasze oczekiwania i potrzeby, a także różnego rodzaju okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na konstrukcję polisy oraz późniejszy przebieg ubezpieczenia.

O ile w przypadku ubezpieczenia samochodu można z powodzeniem skierować swoje kroki do multiagencji, o tyle ubezpieczenia zdrowia, życia czy majątku firmy, najlepiej jest powierzyć agentom specjalizującym się w tych zagadnieniach. Mamy wtedy pewność, że agent taki będzie doskonale zorientowany w temacie i pomoże nam poprawnie określić sumy oraz zakres ubezpieczenia.

Dobry agent ubezpieczeniowy jest z klientem nie tylko na etapie zawarcia ubezpieczenia, ale także w czasie jego trwania, a w szczególności, gdy zajdzie zdarzenie ubezpieczeniowe. Możemy wtedy liczyć na pomoc agenta m.in. przy spisaniu druków roszczeń, skompletowaniu dokumentacji czy załatwianiu spraw w oddziale towarzystwa. Niestety większość multiagentów nie świadczy usług tego typu przekierowując klienta na infolinię danego ubezpieczyciela.

A co zrobić jeśli ubezpieczyciel nie chce wypłacić Ci należnego odszkodowania ? Dowiedz się => tutaj

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia