Volvo XC60 D5 R design – Babskim Okiem

1499

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo XC60 D5 R design i Wideorejestrator Mio MiVue 786 WiFi

Volvo XC60 D5 R design – Babskim Okiem

Bezpieczeństwo to pojęcie względne i szeroko rozumiane przez każdego z nas.  W każdym jednak przypadku odgrywa ono istotną rolę, szczególnie jeśli mówimy o jeździe samochodem. Czy jest możliwe, aby nasze auto było mądrzejsze od nas samych, eliminowało zagrożenia, których my nie jesteśmy w stanie, oraz dbać o bezpieczeństwo zarówno kierowcy, pasażerów ale i innych uczestników ruchu ? No jest. I właśnie z takim zamiarem na rynku pojawiło się  nowe Volvo XC60 D5 R design . Do tej pory pierwsza generacja XC60 osiagnęła spektakularny sukces wskakując na miejsce lidera sprzedaży w segmencie średnich SUV-ów klasy premium. I tak premium nie było do końca takie premium, i sprzeczne opinie można było na ten temat spotkać tak teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, że luksus i bezpieczeństwo to podstawa przy tworzeniu nowego Volvo XC 60.

Volvo XC60 D5 R design i Wideorejestrator Mio MiVue 786 WiFi

 

Volvo XC60 D5 R design – Pierwsze wrażenia

Jakie można odnieść pierwsze wrażenia widząc tak pięknego SUV-a ? XC 60 to klasa sama w sobie i tutaj nie trzeba się dużo rozpisywać. Każdy może wyrobić sobie własne zdanie, ale nie byłabym przekonana, że komuś ten samochód się nie spodoba. Rodzina XC sama w sobie jest do siebie podobna, więc „sześćdziesiątka” to taki mniejszy sobowtór „dziewięćdziesiątki”, choć swój charakter posiada.

Volvo XC60 D5 R design - Babskim Okiem

Volvo XC60 D5 R design – Wnętrze

I tak jak wcześniej wspominałam, klasa premium to trochę wyolbrzymione określenie co do poprzedniej generacji XC 60, tak tutaj wpisuje się idealnie. Teraz jest to auto, do którego wchodzisz i nie chcesz wyjść. Oprócz materiałów najwyższej jakości, luksus i elegancja przypomina o sobie w każdym miejscu. Na desce rozdzielczej znajduje się wielki, pionowo umieszczony ekran. A jeśli już o nim mowa, to przejdę do kamery cofania, która jest bardzo specyficzna. Inżynierzy z Volvo zaprojektowali ją tak, abyśmy nie widzieli tylko pola znajdującego się za nami, a nasz samochód z „lotu ptaka”.  Rozwiązanie trochę dziwne, na pewno bardzo bajeranckie. Jak wszystko. Tutaj nawet przycisk uruchamiający silnik mówi nam o klasie i przywiązaniu do najmniejszego detalu tego samochodu. Niesamowite. Co więcej, nawet nagłośnienie znajdujące się XC60 zostało zdjęte z najwyższej półki – Bowers&Wilkins.

Volvo XC60 D5 R design

Volvo XC60 D5 R design – Wrażenia z jazdy

Volvo XC60 chce na nowo zwojować rynek motoryzacyjny. I ma ogromne szanse, że to zrobi. Bezpieczeńtwo w tym aucie to priorytet. I wsiadając za kierownicę po prostu to czujesz. Oprócz popularnych i znanych asystentów xc sześciedziątka posiada m.in aktywny tempomat korygujący tor ruchu oraz wykrywanie przeszkód na drodze (pieszy, zwięrzeta itp.) i autonomiczne hamowanie.  Największym zaskoczeniem był fakt, że ten samochód ma regulowaną wysokość zawieszenia w zależności od trybu jazdy. Niesamowite. Dodatkową i ogromną zaletą jest jego ekonomia. Czy można uwierzyć w to, że takie auto może dam spalić niecałe 7l przy normalnej jeździe ? Przy ekonomicznej jeździe średnie spalanie pokazywało 5.5l  – 6l. Nie wiem jak, ale gratuluje inżynierom produkującym nową XC 60. Auto marzenie.

Volvo XC60 D5 R design

Oczywiście Auto marzenie ma wiele plusów, niestety posiada i minusy. Minusy, czyli cena. Jest ona znacznie wyższa niż poprzednia wersja, bo w najtańszym wyposażeniu i w manualnej skrzyni musimy zapłacić 184 500 złotych. Jeśli chodzi o nasz testowany model Volvo XC60 D5 R design ta kwota wzrośnie do 222 400 złotych. Mimo wszystko, ten model po zmianach, które zastosowało Volvo i tak zostanie na pierwszym miejscu sprzedaży średnich SUV-ów klasy premium.

Zobacz również jak wygląda nowe Volvo XC60 okiem technicznym —-> tutaj

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia