Kubica w stajni Williamsa! Polak wraca do gry! 

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kubica w stajni Williamsa 3

Kubica w stajni Williamsa! Polak wraca do gry!

Kilka godzin temu team formuły 1 Williams potwierdził, że Robert Kubica już niedługo wystąpi w ich barwach. Fani Formuły 1 czekali na tę informację już od kilku miesięcy, a występ Polaka w brytyjskim teamie nie jest dla nikogo zaskoczeniem. W końcu informacja została potwierdzona przez przedstawicieli brytyjskiego zespołu. Kubica w stajni Williamsa pojawi się już za tydzień. Polski kierowca weźmie udział w teście opon Pirelli na torze w Abu Zabi.

Kubica w stajni Williamsa – polski kierowca pojawi się na torze

Kubica w stajni Williamsa 1Było niemal pewne, że finalnie polski kierowca dołączy do brytyjskiego teamu. Dziennikarze na całym świecie zastanawiali się, kiedy informacja zostanie opublikowana przez Brytyjczyków, a także, kiedy Kubica wyjedzie na tor.
28 i 29 listopada Robert Kubica wyjedzie na tor w Abu Zabi samochodem z 2017 roku, FW40. Będzie to jego pierwszy start w tegorocznej konstrukcji. Wiadomo, że Polak pojawi się na torze podczas 2 razy: 28 oraz 29 listopada. We wtorek Kubica wystartuje w porannej sesji, natomiast w środę pojawi się na torze po południu.
Co ciekawe, oprócz Roberta Kubicy na testach Wiliammsa pojawią się również Siergiej Sirotkin oraz Lance Stroll.

Kubica w stajni Williamsa – czekamy na szczegóły kontraktu

Kubica w stajni Williamsa 2Nikt nie zna jeszcze jednak szczegółów kontraktu. Do sytuacji bardzo szybko odniósł się również rzecznik prasowy Williamsa. Brytyjski team potwierdził, że oprócz testów opon bardzo ważni są wyjątkowi kierowcy, którzy pojawią się na torze. Williams podkreśla jednocześnie bardzo bogate doświadczenie Kubicy, a także jego dotychczasowe osiągnięcia. W opublikowanym komunikacie możemy przeczytać:

„Testy mają na celu ocenę opon Pirelli, jakie mogą być używane w sezonie 2018. Zespół Williams jest podekscytowany możliwością sprawdzenia ich w tak interesującej grupie kierowców. Lance jest zakontraktowany u nas na najbliższy sezon, Robert ma olbrzymie doświadczenie, Siergiej jest bardzo młodym obiecującym kandydatem”.

Na razie zespół Williamsa utrzymuje, że do podpisania kontraktu jeszcze nie doszło. Możemy spodziewać się, że ta informacja w najbliższych dniach się zmieni. Wskazuje na to fakt, że Brytyjczycy nie mówią, że nie zamierzają dojść do porozumienia, a także poinformowali, że wszystkie kluczowe informacje będą od razu publikowane w mediach.

Kubica w stajni Williamsa – kto stoi za startem Roberta?

Bardzo dużo o nadchodzącym starcie Kubicy pisze znany i ceniony w sportowym świecie portal z Kazachstanu (www.karakalpackiF1). Dziennikarze kazachskiego portalu twierdzą, że znają wszystkie szczegóły dotyczące startu Polaka. Podobno Kubica w stajni Williamsa pojawi się dzięki pomocy sponsora z Astany. Zdaniem portalu tajemniczy sponsor zainwestował ok. 850 milionów dolarów.
Nie są to jednak potwierdzone informacje. Jak powszechnie wiadomo, takich gorących newsów, zarówno na temat Roberta Kubicy, jak również na temat innych gwiazd sportu pojawia się codziennie minimum kilkadziesiąt. Miejmy nadzieję, że jest to jedynie plotka, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Kubica w stajni Williamsa – Polski kierowca powraca na tor

Udział w testach Williamsa to być może jeden z najważniejszych startów dla Kubicy. Od formy, jaką zaprezentuje w następnym tygodniu może zależeć jego kariera.
Już dziś trzymamy kciuki i życzymy Robertowi jak najlepszego startu. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mu mogli dopingować w regularnych wyścigach na najlepszych torach Formuły 1 na całym świecie.

Przeczytaj również:

Papieski Lamborhini Huracan

Brak postów do wyświetlenia