Jak uzyskać odszkodowanie – zaniżone świadczenie

280

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie ze zdarzenia drogowego

Wypłacane zaniżone świadczenie jest niestety powszechną praktyką wśród towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystko wygląda pięknie i kolorowo kiedy płacimy składki – nie jest już tak, gdy faktycznie doznajemy uszczerbku na zdrowiu i domagamy się należnego odszkodowania…

Jak uzyskać odszkodowanie zaniżone świadczenie
zaniżone świadczenie niestety jest coraz powszechniejszą praktyką wśród ubezpieczycieli

W dniu 15 lutego 2013 r. kierujący samochodem osobowym Damian L.  poruszając się w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością, nie mniejszą niż 100 km/h, stracił kontrolę nad kierowanym przez siebie pojazdem, wjechał na chodnik  uderzył stojący tam pojazd, który następnie uderzył w stojących obok pieszych. W wyniku wypadku poszkodowany został Szymon Ch.

Poszkodowany doznał dwumiejscowego wieloodłamowego złamanie kości piszczelowej prawej, niestabilności wielopłaszczyznowej stawu lewego – uszkodzenia więzadeł: krzyżowego przedniego i tylnego oraz więzadła pobocznego przyśrodkowego a także złamanie żeber VI, VII i IX po stronie lewej. Został on przewieziony na Oddział Ortopedyczny Szpitala Powiatowego, gdzie przybywał do dnia przez najbliższe 5 dni.  W dniu 16 lutego wykonano operacyjne zespolenie kości piszczelowej prawej z użyciem gwoździa śródszpikowego. W okresie od dnia 21 lutego 2013 r. do dnia 03 marca 2013 r. Poszkodowany Szymon Ch. poddał się szeregowi zabiegów mających na celu przywrócenie sprawności organizmu. Pięć dni później poszkodowany  został ponownie przyjęty na Oddział Ortopedyczny celem leczenia operacyjnego wielowięzadłowych uszkodzeń stawu kolanowego lewego. Wykonano rekonstrukcję obu więzadeł krzyżowych przy użyciu mocowania śrubami tytanowymi.

Zaniżone świadczenie ? Możesz walczyć o więcej

Jak uzyskać odszkodowanie zaniżone świadczeniePoszkodowany Szymon Ch. wskazał, że wskutek doznanych obrażeń kończyn został unieruchomiony w łóżku, a następnie poruszał się o kulach. Tym samym uszkodzenia ciała powstałe na skutek wypadku skutkowały jego całkowitą niezdolnością do pracy oraz uniemożliwiały  mu  normalne  funkcjonowanie, bowiem przez  ponad  3  miesiące  poszkodowany odczuwał silny ból. Szymon Ch. samodzielnie w dniu 6 stycznia 2014 roku zgłosił roszczenia do odpowiedzialnego Towarzystwa Ubezpieczeń, które wypłaciło mu jedynie kwotę 18.500 zł tytułem zadośćuczynienia .

Sprawa została przekazana do kancelarii i skierowana do postępowania sądowego. Wyrokiem z maja 2017 r. Sąd Okręgowy przyznał  na rzecz Szymona Ch. Dodatkową kwotę 70 000,00 zł z tytułu zadośćuczynienia wraz z odsetkami od dnia zgłoszenia szkody tj. 6 stycznia 2014 r.  oraz ustalił odpowiedzialność na przyszłość za skutki wypadku z dnia 15 lutego 2013 r.

Łączny wynik w sprawie 88 500,00 zł.

Nie wiesz jak dobrać odpowiedniego ubezpieczyciela – zapoznaj się z tym artykułem

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia