Niepozorne auta najbogatszych

2145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

auta najbogatszych glowne

Niepozorne auta najbogatszych. Czym jeżdżą najbogatsi ludzie na świecie?

Miliardy dolarów na koncie sprawiają, że zakup nowego Mercedesa lub Lexusa nie wydaje się niczym nadzwyczajnym. Osoby, które mogą pochwalić się kilkoma zerami na swoim koncie, zazwyczaj mają garaże pełne nowoczesnych, superszybkich aut. Zaskakujący jest więc fakt, że ci, którzy każdego roku znajdują się na szczycie listy magazynu Forbes mają dość przeciętne auta. Zobaczcie niepozorne auta najbogatszych, które w ogóle nie wyróżniają się na tle innych.

Niepozorne auta najbogatszych – Mark Zuckerberg

Auta najbogatszych

Twórca portalu społecznościowego Facebook jest bez wątpienia jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie. Można śmiało powiedzieć, że Zuckerberg może naprawdę wszystko: nie tylko posiada jedno z najpotężniejszych mediów społecznościowych, lecz także ma znaczny wpływ na rozwój nowych technologii. Moglibyśmy się więc spodziewać, że podobnie jak większość znanych i bogatych osób jest fanem motoryzacji. Nic bardziej mylnego! Wygląda na to, że Markowi Zuckerbegrowi wiele brakuje do fana motoryzacji, a w jego garażu znajduje się…. stara Acura TSX. Ci, którzy nie znają tego samochodu mogą porównać go do Hondy Accord VIII generacji. Jest to więc całkiem przeciętne auto, które nie podkreśla wysokiego statusu i pozycji właściciela. Zdaniem Zuckerberga Acura jest „bezpieczna, wygodna i niezbyt ostentacyjna”. Może to właśnie o to chodzi, żeby nie wyróżniać się z tłumu? Twórca Facebooka posiada w swoim garażu także Golfa GTI. Domyślamy się, że to auto również nie robi na Was wrażenia.

Niepozorne auta najbogatszych – Ingvar Kamprad

Auta najbogatszych

Najprawdopodobniej ciężko będzie znaleźć osobę, która nigdy nie miała do czynienia z marką stworzoną przez Ingvara Kamprada. Tym, którzy nie kojarzą jego nazwiska z pewnością wystarczy tylko jedno słowo: IKEA. Tak, to właśnie Kamprad stworzył popularną na całym świecie, szwedzką sieć. Mężczyzna znany jest ze swoich nietuzinkowych umysłów, a także z ponadprzeciętnej oszczędności. Bez wątpienia to właśnie przez nią, lub raczej dzięki niej szwedzki multimilioner przez ponad 20 lat jeździł Volvo 240GL. To stare auto służyło mu przez ponad 2 dekady i co ciekawe, nadal jeździ. Z tą tylko różnicą, że teraz Kamprad porusza się nim jedynie jako pasażer. Przypominamy, że założyciel Ikei ma już 91 lat, więc nic dziwnego, że nie prowadzi Volvo samodzielnie.

Niepozorne auta najbogatszych – Steve Ballmer

Auta najbogatszych

21 miejsce na liście Forbesa zobowiązuje? Być może tak. Widać jednak, że ci, którzy się na niej znajdują, nie przejmują się opinią innych, wizerunkiem i wieloma innymi rankingami. Steve Ballmer jest byłym prezesem Microsoftu oraz właścicielem drużyny Los Angeles Clippers. Nikt do końca nie wie, jaki zgromadził majątek, ale szacuje się, że przekracza on poziom 30 miliardów dolarów. Mimo to jeszcze do niedawna poruszał się Fordem Fusion Hybryd z 2009 roku, którego otrzymał w prezencie. O tym Fordzie mówi się „hybrydowy sedan o rekordowym zasięgu”. Auto jest wygodne, komfortowe i nie sprawia problemów. Jednak czy jest to samochód miliardera? Niepozorne auta najbogatszych naprawdę potrafią zadziwić.

Niepozorne auta najbogatszych – Alice Walton

Auta najbogatszych

Wal-Mart uznawany jest za jedną z najbardziej wartościowych marek świata. Spadkobierczyni amerykańskiej sieci supermarketów, Alice Walton, podobnie jak koledzy z listy najbogatszych nie wyróżnia się podczas jazdy samochodem. Kobieta bardzo często podkreśla, że uwielbia amerykańskie pick-upy, które są w stanie poradzić sobie na każdej trasie. Obecnie ta amerykańska multimiliarderka jeździ Fordem F-150 King Ranch z 2006 roku. Jak widać 11-letnie auto w zupełności spełnia wszystkie oczekiwania tej milionerki. Co ciekawe, ojciec Alice Walton i założyciel Wal-Martu jeździł tym samym Fordem z 1979 roku. Rodzinna tradycja?

Niepozorne auta najbogatszych – Warren Buffet

Auta najbogatszych

Warren Buffet jest idolem tych, którzy marzą o ogromnym sukcesie finansowym. Mężczyzna jest prawdziwym rekinem giełdy i założycielem funduszu Berkshire Hathaway. Można powiedzieć o nim: marzyciel, wizjoner i lider. Buffet osiągnął niemal wszystko, co można. Cały czas rozwija biznes, żyje i zajmuje 2 miejsce na liście Forbes. Pytanie więc, czym jeździ? Odpowiedź jest nieco zaskakująca. Po pierwsze Warren Buffet nie prowadzi samochodu sam, tylko jest wożony. Po drugie nie jest to najnowszy Mercedes, tylko Cadillac XTS z 2014 roku. Jest to limuzyna klasy średniej, która całkowicie miesza się z tłumem innych aut na ulicy. Mężczyzna lubi wygodę i nie lubi zmieniać aut. Może właśnie dlatego swoje poprzednie auto wykorzystywał przez 8 lat. Zobaczymy, jak długo będzie mu służył ten Cadillac.

Niepozorne auta najbogatszych. Dlaczego są tak bardzo zwyczajne?

Patrząc na amerykańskich miliarderów, ciężko uwierzyć, że naprawdę posiadają aż tak dużo pieniędzy. W czasach kiedy w Polsce każdy prześciga się, kto ma lepsze auto, kto ma szybsze auto i ile na nie wydał, prawdziwi giganci tego świata w ogóle się tym nie przejmują. Ciężko tu mówić o przypadku, ponieważ żaden z nich nie ma kolekcji samochodów w garażu. Może niepozorne auta najbogatszych to sposób na sukces lub droga na szczyt? To kolejna sytuacja, która pokazuje, że bardziej liczy się to, co robimy i jak robimy, niż to jak wyglądamy.

Tak czy inaczej, auta najbogatszych dziwią, zaskakują i fascynują.

Przeczytaj również:

Tom Hanks prawie zderzył się z murem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia