Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 nowa odsłona

648

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Ci co pamiętają poprzednią wersję Koleosa albo jeszcze lepiej, tą pierwszą będą zaskoczeni bo to kompletnie inny samochód. Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 wyznacza nowy standard SUVa w Renault, jest duży, solidnie wykonany, wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne. To właśnie dzięki aliansowi z Nissanem Koleos otrzymał zespół napędowy z mocnym dwulitrowym dieslem i bezstopniowym automatem. Tak więc wszystko jest kompletnie nieprzypominające dotychczasowego Koleosa. Jeżdżąc tym autem mieliśmy frajdę prawie w każdym przypadku testu, prawie bo nie mogliśmy się przyzwyczaić że raz wciśnięty pedał gazu i trzymany w tym samym położeniu np. na 2/3 powoduje dziwactwa. Co to za dziwactwo? Ano silnik wpada na np. 3000 obr/min i rozpędza auto, tyle że auto jedzie coraz szybciej a obroty się zmniejszają!!!!! PARANOJA??? Nie, trzeba się jedynie przyzwyczaić bo automat robi wszystko by było ekonomicznie.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

teraz okiem technicznym

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 – Silnik/skrzynia

Stare dobrze zrobione 2L turbodiesel znany z innych produktów aliansu tu ma 175KM już przy 3750 obr/min i 380NM. Moment obrotowy jest tu celowo obniżony by oszczędzać skrzynię bezstopniową która w swej naturze multiplikuje momen dostarczany na koła. Skrzynia to produkt JATCO czyli Japan Automatic Transmission Company, producenta ponad 40% skrzyń bezstopniowych dostarczanych na Świecie. Są to małe kompaktowe i trwałe jednostki. Chyba nawet jest szansa na wyparcie tradycyjnych automatów przez skrzynie bezstopniowe skoro Subaru już tylko takie automaty montuje do swoich samochodów. Czasy kiedy to Audi ze swoim multitronikiem miało katastrofę ze względu na trwałość a raczej jej brak, większość padała przed 200tys km przebiegu.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 – zawieszenie/koła/hamulce

Nowy Koleos ma z przodu kolumny McPherson a z tyłu zawieszenie niezależne wielowahaczowe co bardzo poprawiło w stosunku do poprzednika stabilność w czasie jazdy. Dzięki nowemy zawieszeniu Koleos nie boi się dużych szybkości oraz poprzecznych nierówności na zakrętach. Bezpieczeństwo jazdy jest o niebo większe, przyczyniły się do tego także koła, tu w rozmiarze 225/55×19. Renault we wszystkich modelach postawiło na większe średnice obręczy i niższe profile ogumienia bo to ma wyraźny wpływ na stabilność auta. Hamulce tarczowe wentylowane z przodu mają co robić bo auto jest duże ale nie jest przesadnie ciężkie, waży 1650kg w naszej testowej wersji. Nie powoduje to jednak przegrzewania się układu hamulcowego nawet przy hamowaniu z dużej prędkości przy pełnym obciążeniu.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 – Ekonomia

Jak wspominałem nowa jednostka napędowa jest bardziej wydajna i ma lepszą skrzynię biegów, nie oznacza to jednak że zużycie paliwa będzie jak aucie miejskim. Tradycyjnie deklaracje producenta możemy włożyć między bajki bo w mieście 6.2 to raczej wykluczone ale jest nieźle. Auto tych gabarytów zadowoli się 7.5l/100km w mieście to dobry wynik, w trasie jest jeszcze lepiej bo przy 90km/h zmieścimy się w 6.7l/100km co naprawdę odbiega o kilkanaście procent od deklaracji producenta.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

przeczytaj o innym szybszym Renault, Clio RS

zobacz wnętrze Koleosa

https://www.youtube.com/watch?v=Ub3FURPjfUE

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia