Zbyszek z „Rolnik szuka żony” stracił syna

481

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rolnik szuka żony 1

Zbyszek z Rolnik szuka żony stracił syna

Kilka dni przed świętami wydarzył się tragiczny wypadek samochodowy, w którym Zbyszek z Rolnik Szuka Żony stracił syna. 35-letni syn bohatera popularnego programu zginął na miejscu po tym, jak został potrącony przez nadjeżdżający autobus. Służby ratunkowe nie miały żadnych szans, aby utrzymać mężczyznę przy życiu i udzielić mu niezbędnej pomocy.

Zbyszek z Rolnik szuka żony stracił syna – szczegóły tragicznego zdarzenia

rolnik szuka zony 4Do tragicznego zdarzenia doszło 22 grudnia około godziny 16:30 w miejscowości Siedlicze. Jest to droga krajowa numer 12 Piaski – Chełm. Marek Pyda, syn Zbyszka z „Rolnika” poruszał się po obszarze niezabudowanym bez żadnych elementów odblaskowych. W grudniu po godzinie 16 jest już ciemno, co znacznie zmniejsza widoczność na drodze. Mężczyzna poruszał się poboczem drogi. Kierowca zauważył go w ostatniej chwili, jednak było już znacznie za późno, aby zrobić unik. Autobus najechał na Marka Pydę. W wyniku silnego potrącenia mężczyzna zginął na miejscu.
Obecni na miejscu świadkowie starali się udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Mimo szybko rozpoczętej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny.

Zbyszek z Rolnik szuka żony stracił syna – szybka reakcja ojca

O wypadku syna Zbyszek Pyda dowiedział się od sąsiadów. Jak wiadomo mężczyzna niemal od razu wsiadł w samochód i pojechał na miejsce tragedii. Kiedy dojechał na miejsce, sprawą zajmowała się już miejscowa policja. Zbyszek potwierdził funkcjonariuszom tożsamość syna oraz dopełnił wszystkich formalności. W momencie wypadku Marek nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W związku z tym pomoc ojca tragicznie zmarłego mężczyzny okazała się nieoceniona dla funkcjonariuszy prowadzących sprawę.

Niestety wypadki samochodowe mają to do siebie, że nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć i mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. Czy tego zdarzenia można było uniknąć? Czy gdyby Marek Pyda miał na sobie plakietkę odblaskową to nic by się nie stało? Możemy się tylko zastanawiać, czy wówczas udałoby się uniknąć tragedii. Niewątpliwie jednak elementy odblaskowe są ważnym zabezpieczeniem dla pieszych, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności oraz po zmroku.
Podobno ojciec mówił Markowi, aby przyszedł wcześniej do domu i spędził czas z rodzeństwem, zamiast wychodzić na zewnątrz. Przypominał mu również o rekolekcjach, w których miał wziąć udział. Czasami takie słowa wydają się zwykłym „gadaniem”, kiedy jednak dochodzi do tragedii brzmią jak przestroga. Tak właśnie było w tym przypadku.

Zbyszek z Rolnik szuka żony stracił syna – kolejna tragedia w rodzinie Pydów

rolnik szuka zony 2Śmierć Marka tuż przed Świętami Bożego Narodzenia była kolejną, ogromną tragedią w rodzinie Pydów. Okres Świąt Bożego Narodzenia był w tym roku dla rodziny Pydów bardzo ciężki. Zbyszek mógł liczyć na wsparcie swoich dzieci: Krzysztofa (26 lat) oraz Beaty (29 lat). Pydowie po raz kolejny wspólnie przeżyli rodzinną tragedię. Kilka lat wcześniej Zbyszek z Rolnik Szuka Zony pochował swoją żonę, która przegrała walkę z nowotworem. To właśnie obok niej pochowano tragicznie zmarłego Marka. Podsumowując całą sytuację Zbyszek powiedział:

„Tak mi się to życie ułożyło, że to ojciec chowa syna, a nie syn jego, ale przyjmuję to z pokorą, bo wiem, że nie ja o tym decyduję. Tak widocznie w Górze było to zapisane – mówi nam Zbyszek. – Szczęśliwy jestem jak biorę na ręce moje wnuki. Dwa miesiące temu narodził się trzeci chłopak — synek mojego młodszego syna Krzysztofa i jego żony Jagody, a w maju mieliśmy narodziny syna mojej córki — Beatki. Nie jestem sam i to jest najważniejsze.”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia