Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

542

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

Hyundai Kona z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP

Hyundai KONA, czyli nowy SUV prezentowany przez koreańską markę otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Został on najwyżej oceniony w kategoriach bezpieczeństwo dorosłych, dziecka, ochrona pieszego oraz systemy bezpieczeństwa. Krótko mówiąc znalazł się on tym samym w grupie najlepiej wyposażonych i najbezpieczniejszych modeli SUV-ów.

Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

„Maksymalna ocena wyrażona w pięciu gwiazdkach przyznanych przez Euro NCAP jest potwierdzeniem najwyższej dbałości marki Hyundai o bezpieczeństwo Klientów. Uzyskany wynik pokazuje, że Hyundai jest nie tylko marką zorientowaną na innowacyjne rozwiązania, ale dąży również do tego, aby były one powszechnie dostępne dla każdego”. – mówił Thomas A. Schmid, Dyrektor ds. Operacyjnych Hyundai Motor Europe.

Hyundai Kona – najbezpieczniejsze auto, najnowsze technologie

Nowy SUV Hyundaia został wyposażony w najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa SmartSense. Jest to m.in System utrzymywania pasa ruchu (LKA). Informuje kierowcę o niezamierzonych zmianach kierunku jazdy przy prędkości ponad 60 km/h, monitorując położenie samochodu. Zanim jeszcze samochód przejedzie po białych, szarych, czy niebieskich liniach na jezdni lub tzw. kropkach Bottsa, system ostrzega dźwiękowo, następnie wysyłane jest ostrzeżenie akustyczne i wizualne, po którym auto wykonuje korygujący ruch kierownicą, by doprowadzić do powrotu na zajmowany pas ruchu. Auto posiada również Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA). Korzystając z czujników radarowych i kamery, FCA działa w trzech etapach. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i akustycznie, następnie włącza hamowanie w zależności od stopnia zagrożenia kolizją, a w razie potrzeby aplikuje maksymalną siłę hamowania, aby zminimalizować ryzyko kolizji oraz ewentualnych uszkodzeń. System jest aktywowany, kiedy pojazd porusza się z prędkością powyżej 8 km/h.

Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

KONA posiada także konfiguracje z automatycznie włączającymi i wyłączającymi się światłami drogowymi, system monitorujący zmęczenie kierowcy (wyposażenie standardowe), system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegający o ruchu poprzecznym.Hyundai KONA jest prawdziwym SUV-em z napędem na cztery koła, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów oraz najnowszymi jednostkami napędowymi. Uwagę zwraca nadwozie modelu wyróżniające się awangardową stylistyką, śmiałą kolorystyką lakierów oraz podwójnymi reflektorami w technologii LED.

Przeczytaj: Nowy Rok, Nowe przepisy tuż tuż…

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia