Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

0
335
Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

Hyundai Kona z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP

Hyundai KONA, czyli nowy SUV prezentowany przez koreańską markę otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Został on najwyżej oceniony w kategoriach bezpieczeństwo dorosłych, dziecka, ochrona pieszego oraz systemy bezpieczeństwa. Krótko mówiąc znalazł się on tym samym w grupie najlepiej wyposażonych i najbezpieczniejszych modeli SUV-ów.

Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

„Maksymalna ocena wyrażona w pięciu gwiazdkach przyznanych przez Euro NCAP jest potwierdzeniem najwyższej dbałości marki Hyundai o bezpieczeństwo Klientów. Uzyskany wynik pokazuje, że Hyundai jest nie tylko marką zorientowaną na innowacyjne rozwiązania, ale dąży również do tego, aby były one powszechnie dostępne dla każdego”. – mówił Thomas A. Schmid, Dyrektor ds. Operacyjnych Hyundai Motor Europe.

Hyundai Kona – najbezpieczniejsze auto, najnowsze technologie

Nowy SUV Hyundaia został wyposażony w najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa SmartSense. Jest to m.in System utrzymywania pasa ruchu (LKA). Informuje kierowcę o niezamierzonych zmianach kierunku jazdy przy prędkości ponad 60 km/h, monitorując położenie samochodu. Zanim jeszcze samochód przejedzie po białych, szarych, czy niebieskich liniach na jezdni lub tzw. kropkach Bottsa, system ostrzega dźwiękowo, następnie wysyłane jest ostrzeżenie akustyczne i wizualne, po którym auto wykonuje korygujący ruch kierownicą, by doprowadzić do powrotu na zajmowany pas ruchu. Auto posiada również Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA). Korzystając z czujników radarowych i kamery, FCA działa w trzech etapach. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i akustycznie, następnie włącza hamowanie w zależności od stopnia zagrożenia kolizją, a w razie potrzeby aplikuje maksymalną siłę hamowania, aby zminimalizować ryzyko kolizji oraz ewentualnych uszkodzeń. System jest aktywowany, kiedy pojazd porusza się z prędkością powyżej 8 km/h.

Hyundai Kona zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

KONA posiada także konfiguracje z automatycznie włączającymi i wyłączającymi się światłami drogowymi, system monitorujący zmęczenie kierowcy (wyposażenie standardowe), system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegający o ruchu poprzecznym.Hyundai KONA jest prawdziwym SUV-em z napędem na cztery koła, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów oraz najnowszymi jednostkami napędowymi. Uwagę zwraca nadwozie modelu wyróżniające się awangardową stylistyką, śmiałą kolorystyką lakierów oraz podwójnymi reflektorami w technologii LED.

Przeczytaj: Nowy Rok, Nowe przepisy tuż tuż…