Najgorszy wynik NCAP w historii!!! Czyj?

4293

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najgorszy wynik w historii NCAP

Kto osiągnął najgorszy wynik w historii testów NCAP? Otóż najgorszy wynik NCAP należy do auta używanego – do samochodu z dwunastoletnim doświadczeniem. Szok?

Testy zderzeniowe i inne testy związane z bezpieczeństwem na drogach są już normalną praktyką w przypadku nowych modeli, wchodzących na masowe rynki. Większość producentów ceni sobie organizację Euro NCAP, dbając o jak najlepsze noty – bo dobrze ocenione auto z pewnością poradzi sobie lepiej. W zwiększaniu wolumenu sprzedaży nie pomagają z pewnością wyniki słabe. Miłośnicy teorii spiskowych dopatrują się nawet pewnego rodzaju zmowy między tą organizacją a koncernami z branży auto – moto. Tymczasem, w ostatnim czasie postanowiono dokonać przeglądu auta, które nie jest fabrycznie nowe. Tym samym pojawił się najgorszy wynik NCAP w historii testów…

najgorszy wynik NCAP

A miało być tak pięknie…

Testy, jakim poddano fabrycznie nowego Fiata Punto na początku XXI wieku, wypadły znakomicie. Model ten uzyskał maksymalne noty we wszystkich właściwie obszarach. Samochód uzyskał maksymalne pięć gwiazdek na testach Euro NCAP. Tym samym zyskał bardzo w oczach użytkowników, zwłaszcza sceptycznie nastawionych do włoskiej marki – Fiat ma bowiem, najoględniej mówiąc – nienajlepszą opinię co do jakości i awaryjności. Nic dziwnego, że Punto stał się szybko modelem bardzo pożądanym, można nawet mówić o rynkowym sukcesie – nie tylko ze względu na cenę, ale również z uwagi na dobrą ocenę. Nic nie zapowiadało, że Fiat Punto po dwunastu latach zanotuje najgorszy wynik NCAP.

Dwanaście lat później…

Organizacja Euro NCAP postanowiła tym razem przetestować model, który posiada już pewne doświadczenie na drogach i nie jest całkiem nowy. Wybrano dwunastoletni model Fiata Punto. Trzeba przyznać, że mimo zmian w zarysie karoserii i dość pokaźnych liftingów, konstrukcja tego modelu pozostała właściwie niezmieniona. Ponieważ Punto należy niewątpliwie do flagowców ze stajni Fiata i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, postanowiono zweryfikować jest solidność po latach. Wynik okazał się miażdżący. Fiat Punto osiągnął najgorszy wynik NCAP w historii tych testów. Nie zdobył ani jednej gwiazdki, a ocena bezpieczeństwa według dzisiejszych standardów nie zostawia na nim suchej nitki.

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów oceniono na 51%, przewożonych dzieci – zaledwie na 43%. Ochrona za pomocą pasów bezpieczeństwa nie spełnia nawet minimalnych współczesnych oczekiwań – Punto uzyskał 0%! Dalszy komentarz jest tu chyba zbędny…

Przeczytaj także::

https://bezpiecznapodroz.org/parkomaty-niezgodne-prawem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia