Kierowcy, Akcja Prędkość ruszyła!

0
57
urządzenia do pomiaru prędkości

Kierowcy, Akcja Prędkość ruszyła !

Właśnie dzisiaj ruszyła kolejna już, a zarazem pierwsza w tym roku akcja Prędkość . Ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy będą łapali nieprzepisowych kierowców, którzy mają “ciężką nogę” do gazu. Polska Policja dzisiejszego dnia wykorzysta do tych działań cały sprzęt do pomiarów prędkości, włącznie z nowymi radarami TruCAM LTI 20/20

akcja Prędkość

Celem tego działania jest ograniczenie liczby zdarzeń na drogach poprzez niewłaściwe zachowanie kierowców. Na drogi wyjadą także nieoznakowane radiowozy posiadające wideorejestratory. Oprócz “łapanki” za zbyt szybką jazdę funkcjonariusze zwrócą też uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Akcja Prędkość – jak uniknąć mandatu ?

Pamiętajcie i uważajcie ! Oczywiście nie tylko dzisiaj, ale do 22 wzmożony ruch funkcjonariuszy na drogach może nas słono kosztować. A z jaką prędkością możemy jechać aby mandatu uniknąć? Dla “zapominalskich” przypominamy 😉
Na autostradach – 140 km/h
Na drogach ekspresowych dwujezdniowych – 120 km/h
Na drogach ekspresowych jednojezdniowych – 100 km/h
Na drogach dwujezdniowych dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu – 100 km/h
Na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych – 90 km/h
Teren zabudowany – 50 km/h

Mandat to jedno, chyba i tak każdego zawsze bardziej boli zapełnienie naszego konta z punktami karnymi. W niektórych sytuacjach przekroczenie prędkości może się nawet wiązać z pozbawieniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zobacz jak wygląda taryfikator mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
do 10 km/h – mandat w wysokości 50 zł
Od 11–20 km/h – mandat od 50 do 100 zł i 2 pkt karne
Od 21–30 km/h – mandat od 100 do 200 zł i 4 pkt karne
Od 31–40 km/h – mandat od 200 do 300 zł i 6 pkt karnych
Od 41–50 km/h – mandat od 300 do 400 zł i 8 pkt karnych
Od 51 km/h – mandat od 400 do 500 zł i 10 pkt karnych, w niektórych przypadkach – zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.
Prawo jazdy zostanie zatrzymane na 3 miesiące kierowcom, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Kierowcy, jeździe uważnie !

Przeczytaj również Nowy Rok, Nowe przepisy tuż tuż…