Umowa na dwa ostatnie odcinki S7 między Warszawą a Gdańskiem – podpisana !

0
1814
Umowa na dwa ostatnie odcinki S7

Umowa na dwa ostatnie odcinki S7 między Warszawą a Gdańskiem – podpisana !

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w Płońsku umowę na  rozbudowę dwóch odcinków drogi ekspresowej nr 7.  Będzie to trasa między Strzegowem i Płońskiem, a łączna jej długość wyniesie 35,7 km. Tak więc, wszystkie umowy na budowę trasy S7 łączącej województwo mazowieckie z warmińsko-mazurskim są już podpisane. Teraz wystarczy czekać tylko na realizację projektu, którego zakończenie planowane jest na 2021 rok.

Umowa na dwa ostatnie odcinki S7

Umowa na dwa ostatnie odcinki S7 Strzegowo-Płońsk

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). To są dwa ostatnie odcinki na terenie województwa mazowieckiego czekające na przebudowę, które mają połączyć stolicę Polski z trójmiastem. Koszt tej inwestycji wyniesie 827,9 mln złotych ( dokładnie za odcinek Strzegowo-Pieńki 516,2 mln zł, a Pieńki-Płońsk 311,7 mln zł). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, cała inwestycja, łącznie z z istniejącym już odcinkiem Od Mławy do Elbląga oraz z planowanym do oddania w tym roku odcinkiem Elbląg-Gdańsk, będzie gotowa już w 2021 roku. Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., która zapewniła również obok 34-miesięcznego okresu wykonania zadania – 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. W ramach kontraktu powstaną węzły:  „Mława Północ”, „Mława Południe”, „Modła”, „Żurominek”,  „Strzegowo Północ”, „Strzegowo Południe”, „Glinojeck”, „Pieńki Rzewińskie”, „Dłużniewo”.

Przeczytaj: Grzanie na postoju – czy jest to koniecznością?