Ford partnerem M-Sport – zwiększa wsparcie techniczne i finansowe zespołu

221

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ord partnerem M-Sport

Ford partnerem M-Sport – zwiększa wsparcie techniczne i finansowe zespołu

Ford partnerem M-Sport jest nieprzerwanie od 1997 roku. Teraz zwiększy wsparcie techniczne i finansowe dla zespołu M-Sport, zdobywcy tytułów mistrzowskich w FIA WRC w kategorii kierowców i producentów w 2017 roku, korzystającego z napędzanych silnikiem EcoBoost samochodów Ford Fiesta WRC.

Ford partnerem M-Sport

„20-letni związek Forda z M-Sport przyniósł pierwszorzędne sukcesy na wszystkich poziomach sportu rajdowego – z czego jesteśmy bardzo dumni – a Fiestę uczynił wzorcem dla współzawodniczących w rajdach na całym świecie,” powiedział Rushbrook. „W zeszłym roku pomogliśmy firmie M-Sport, tworząc całkowicie nową Fiestę, która wkroczyła do walki o wygraną w mistrzostwach świata. Z tym większym entuzjazmem zwiększymy nasze wsparcie w roku 2018.”

Ford partnerem M-Sport – od 2018 dodatkowe wsparcie techniczne o. Ford Performance

Od tego roku zespół M-Sport Ford World Rally Team z siedzibą w brytyjskim Dovenby Hall. Prowadzony  przez Malcolma Wilsona, będzie korzystać z dodatkowego wsparcia technicznego oddziału Ford Performance. Działa on w głównej siedzibie Forda w Dearborn w USA (kierowanego przez Marka Rushbrooka, globalnego dyrektora motorsportu w koncernie).

Ford partnerem M-SportZwiększone wsparcie ze strony Forda stanowi element kluczowy w planie obrony tytułu Mistrza Świata Kierowców FIA WRC przez Sebastiena Ogiera w startach zespołu M-Sport w sezonie 2018. Ogier i wschodzący talent Elfyn Evans poprowadzą team w Fordach Fiesta WRC wraz ze swoimi pilotami. Marka jest partnerem M-Sportu nieprzerwanie od 1997 roku. M-Sport, jako wybrany przez Forda ekspert w sporcie rajdowym, produkuje samochody rajdowe Ford w kilku klasach. Od R2 do najwyższej WRC. Aktualnie jeździ w rajdach na całym świecie ok. 400 Fordów Fiesta zbudowanych przez M-Sport. -„Cieszymy się doskonałymi relacjami z Fordem przez te wszystkie lata i wspaniale jest widzieć zwiększenie pomocy w momencie, kiedy będziemy bronić naszych tytułów mistrzowskich WRC w 2018 roku” – mówił Malcom Wilson, dyrektor zarządzający M-Sport.

Ford partnerem M-Sport

Rajdowy Ford Fiesta WRC, napędzany silnikiem 1,6 EcoBoost, bazuje na całkowicie nowej Fieście, aktualnie sprzedawanej w całej Europie w zróżnicowanych wersjach. Jest to m.in. Fiesta Titanium, inspirowana przez Ford Performance Fiesta ST-Line i ekskluzywna Fiesta Vignale. Nowa Fiesta ST – wyposażona w 200-konny 1,5-litrowy silnik EcoBoost i w system wyborów trybu jazdy Drive Modes – wejdzie do sprzedaży w roku 2018.

 

Przeczytaj również Ubezpieczenie – Oświadczenie sprawcy kolizji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia