Gosia Rdest, czyli kobieta na torze też może

105

Gosia Rdest, czyli kobieta na torze też może ! 

Spektakularny sukces Polki na 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Gosia Rdest zajęła pierwsze miejsce w klasie GT4. Co więcej, to właśnie Gosia była jedyną reprezentantką płci pięknej na podium.

GOSIA RDEST

Wspaniały początek sezonu Gosi Rdest. To drugi z rzędu sukces Gosi w Dubaju – w zeszłym roku również przywiozła puchar za trzecie miejsce w kategorii TCR. Tym razem jeszcze poprawiła wynik. Gosia zasiadała za kierownicą nowego Audi R8 LMS GT w barwach teamu Phoenix Racing. Samochód dzieliła z Philipem Ellisem, Joonasem Lappalainenem i Louisem Jasperem. Dwoje z nich to mistrzowie pucharu Audi Sport TT Cup z 2016 i 2017 roku. Wyścig w Dubaju był dla Gosi próbą generalną przed sezonem w GT4 European Masters. Pierwszy raz zasiadała za kierownicą samochodu z tylnym napędem, mocniejszym o ok. 150 koni mechanicznych niż jej dotychczasowe maszyny.

GOSIA RDEST

Wyścig w Dubaju był premierą nowego Audi R8 LMS GT na torze, wyścig był zatem także sprawdzianem niezawodności maszyny. Samochód jest dość łatwy w prowadzeniu i daje bardzo dużo frajdy. Wymaga innego stylu jazdy niż przednionapędówki, trzeba sporo cierpliwości z dodawaniem gazu. Generalnie samochód bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. – mówi Gosia, która cały sezon 2018 spędzi za kółkiem właśnie R8 w Mistrzostwach Europy GT4.

*GT4 European Cup – Europejska seria wyścigów. W kategorii GT4 startują głównie dwudrzwiowe sportowe auta marek tj: Audi, Alfa Romeo, Maserati czy Ferrari.

Zobacz też: Mercedes CLK GTR – srebrna strzała z homologacją drogową