Samochody Mazda uznane za najbardziej ekonomiczne pod względem spalania

322

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochody Mazda

Samochody Mazda – najbardziej ekonomiczne pod względem spalania

Samochody Mazda uznane za najbardziej ekonomiczne pod względem spalania. Już piąty rok z rzędu Mazda dostarcza na rynek Stanów Zjednoczonych gamę modeli cechujących się największą wydajnością zużycia paliwa. Amerykańska Ochrona Środowiska EPA (Environmental Protection Agency) co roku tworzy raport Light Duty Fuel Economy Trends na temat tendencji w zakresie wydajności paliwowej pojazdów lekkich i prywatnych. W opublikowanym w tym roku raporcie to właśnie Mazda triumfuje.

Samochody Mazda

Samochody Mazda – średnie spalanie

Średnie zużycie paliwa przez modele Mazdy (w ustawieniach fabrycznych producenta), sprzedawanych w trakcie roku modelowego 2016 na rynku Stanów Zjednoczonych, wynosiło 29,6 mpg (7,95 l/100 km) w cyklu mieszanym. Wynik ten stanowi poprawę o 0,4 mpg (0,11 l/100 km) w stosunku do wyniku z roku ubiegłego. Ponadto, Mazda zanotowała również najniższe średnie emisje CO2 wśród wszystkich badanych producentów, z wynikiem 301 g/milę (187 g/km). Średnie zbiorcze z całego rynku amerykańskiego wyniosły, odpowiednio, dla zużycia paliwa 24,7 mpg (­9,5 l/100 km), a dla emisji dwutlenku węgla 359 g/milę (223 g/km). W swoich obliczeniach EPA stosuje dane skorygowane, które uznaje się za wierne odzwierciedlenie wartości występujących w warunkach rzeczywistej eksploatacji. W obliczeniach uwzględnia się parametry wszystkich pojazdów sprzedawanych w ciągu danego roku modelowego, a wielkości średnie obliczane są w oparciu o wolumen sprzedaży.

Samochody Mazda

Samochody Mazda – Technologia SKYACTIV decydującym czynnikiem zajmowanego przez Mazdę pierwszego miejsca

Japoński producent bardzo się postarał tworząc w swoich samochodach Technologię SKYACTIV. Jest ona decydującym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na zajmowanie przez Mazdę już od pięciu lat pierwszego miejsca na liście EPA. Występuje ona obecnie w całej gamie modeli Mazdy. Obejmuje swoim zakresem gamę lekkich silników, skrzyń biegów oraz podwozi i nadwozi. Modele z tą technologią zdobyły już liczne nagrody za wybitne połączenie wydajności, bezpieczeństwa, osiągów oraz radości z jazdy. To osiągnięcie japońskiego producenta szczególnie odzwierciedla jego starania na rzecz udoskonalania silników spalinowych w celu zapewnienia ich atrakcyjnych parametrów w rzeczywistej eksploatacji i niskiego zużycia paliwa.

Przeczytaj także o Oferta wyprzedażowa w salonach marki Hyundai

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia