Tak wygląda nowa Škoda Fabia, czyli bestseller marki

0
1282

Nowa Škoda Fabia na targach motoryzacyjnych w marcu w Genewie

Škoda Fabia należy do samochodów klasy aut miejskich. Jest produkowana przez niemiecki koncern Volkswagena AG pod czeską marką Škoda Auto. Od 1999 roku została sprzedana na całym świecie w ponad czterech milionach egzemplarzy, w tym ponad pół miliona Fabii trzeciej generacji. Wyprzedziła w rankingach marki nawet Škodę Octavia. Nic więc dziwnego, że odgrywa ona szczególną rolę w marce. Teraz postanowiono trochę ją odświeżyć. I wygląda naprawdę fajnie. Odświeżona Fabia zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Škoda Fabia

Škoda Fabia – nowy design marki

Czeski producent informuje, że Fabia po liftingu zostanie udoskonalona zarówno pod względem wyposażenia, jak i wyglądu. Na pierwszy rzut oka widać nowe światła przednie i tylne. Po raz pierwszy w historii oferowane będą one w technologii LED. Poszerzone zostanie portfolio dostępnych dla modelu obręczy kół ze stopów metali lekkich – największe z nich oferowane będą w rozmiarze 18 cal. Przeprojektowana deska rozdzielcza oraz dwukolorowe wykończenia tapicerki wpływać będą na estetykę wnętrza modelu.

Škoda Fabia

Škoda Fabia – odświeżona oferta silnikowa

Oferta silnikowa odświeżonej ŠKODY FABIA zawierać będzie cztery trzycylindrowe jednostki o pojemności 1.0 l. Wolnossące silniki MPI z wtryskiem pośrednim będą dostępne w dwóch wariantach 60 KM i 75 KM, mocniejsze (TSI) wyposażone w turbosprężarkę oraz bezpośredni wtrysk paliwa – 95 KM i 110 KM. Silniki te dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wyróżniają się m.in. cichszą pracą i niskim poziomem wibracji. Najmocniejsza z wymienionych jednostek będzie dostępna z siedmiostopniową przekładnią automatyczną DSG.

Škoda Fabia – dla większego komfortu i bezpieczeństwa: nowe systemy wspierające kierownicę

Udostępniając w modelu Fabia po faceliftingu nowe systemy bezpieczeństwa, Škoda przenosi do segmentu miejskich aut rozwiązania znane z samochodów klasy wyższej. Na liście dostępnych opcji znaleźć będzie można m.in. BLIND SPOT DETECTION (funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach) i REAR TRAFFIC ALERT (funkcję wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego). Warto dodać, że pozwalający na korzystanie z funkcjonalności ŠKODA CONNECT wyświetlacz urządzenia infotainment SWING, zostanie powiększony – przekątna ekranu wyniesie aż 6,5 cala.

Przeczytaj także Samochody Škody najlepiej sprzedającymi się autami z napędem 4&4