Kaskadowy pomiar prędkości – nowy sposób na kierowców?

0
1914
urządzenia do pomiaru prędkości

Kaskadowy pomiar prędkości – nowy sposób na kierowców?

kaskadowy pomiar prędkościOstatni weekend z pewnością nie należał do najprzyjemniejszych. Wszystko dlatego, że oficjalnie zakończyły się ferie zimowe dla ostatnich województw (kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego). W związku z tym na polskich drogach można było zaobserwować wzmożony ruch oraz zwiększone patrole policji. Akcja  odbywała się pod nazwą “kaskadowy pomiar prędkości”, który wczoraj przeprowadziła polska drogówka na terenie całej Polski. Według statystyk KGP tylko podczas minionego weekendu miało miejsce 86 wypadków drogowych, w których uczestniczyło 119 ofiar, z czego 3 ze skutkiem śmiertelnym. Nadal niestety bardzo dużo osób wsiada za kierownicę “na podwójnym gazie”, a takich nieodpowiedzialnych kierowców było aż 354.

Jak wygląda kaskadowy pomiar prędkości?

Otóż, jest on wykonywany na jednej drodze w tym samym czasie, z tym że kilka radiowozów stoi w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. – informuje Komenda Główna Policji. Czyli kolejna pułapka na kierowców. Pytanie brzmi jak zawsze: bezpieczeństwo czy kasa? Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, więc również i my apelujemy o ostrożność, aby statystyki policji za każdym razem miały malejącą tendencję. Zimowe opony znacznie skracają drogę hamowania, a widoczność podczas zimowych, krótkich dni staje się znacznie utrudniona.

Jednak wraz z powyższymi kontrolami policji apelujemy zarówno do Was, jako kierowców, aby zachować zdrowy rozsądek, ale również do Ministra MSWiA, aby w końcu zostały wycofane wadliwe urządzenia stosowane do pomiaru prędkości – Iskra 1 oraz Ultralyte LTI 20-20. Skoro policja chce, abyśmy stosowali się do przepisów zgodnych z prawem, niech nie wystawiają nielegalnych mandatów. Dlaczego mamy dostać karę z urządzenia, którego nie jesteśmy pewni – który pojazd pomierzył i dlaczego wskazuje prędkość, której na naszym prędkościomierzu nie dojrzeliśmy? Przyłączcie się do petycji o wycofanie nielegalnych mierników laserowych.

Kliknij i podpisz —>