Mio liderem rynku elektroniki motoryzacyjnej – wideorejestratory motorem marki

214

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mio liderem rynku elektroniki motoryzacyjnej

Mio liderem rynku elektroniki motoryzacyjnej – wideorejestratory motorem marki

Mio liderem rynku w sprzedaży wideorejestratorów
Mio liderem rynku w sprzedaży wideorejestratorów

To już 15 lat odkąd na polskim rynku pojawiła się Marka Mio. W tym czasie zdołała ona powalczyć o pozycję największego dostawcy wideorejestratorów na rynku. W zeszłym roku Mio sprzedało ponad 38% więcej kamerek samochodowych w porównaniu z 2016r. Kluczem do sukcesu okazały się być innowacyjne technologie, dbałość o wysoką jakość i funkcjonalność oferowanych urządzeń.

Mio jest marką, która od kilku lat jest niekwestionowanym liderem wśród elektroniki użytkowej. Jednak, o dziwo, nie zdobywa on u nas takiej popularności ze sprzedaży nawigacji jak wideorejestratorów, które są motorem rynkowego wzrostu marki. Oczywiście wiąże się to z faktem, że coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie kamerki samochodowej. Dziś jest to perspektywiczny segment rynku, o który walczą producenci elektroniki motoryzacyjnej.  Z danych przedstawionych przez Mio wynika, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku firma sprzedała o ponad jedną trzecią (35 proc.) więcej kamer samochodowych niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Obecnie Mio może pochwalić się ponad 50 proc. udziałem w rynku wideorejestratorów pod względem wartości sprzedaży oraz 32 proc. wzrostem obrotów od 2013 roku, czyli od momentu rozszerzenia swojego portfolio o pierwsze urządzenia tego typu.

 Czym wyróżniają się wideorejestratory Mio?

Mio liderem rynku elektroniki motoryzacyjnej „Wideorejestratory Mio odróżnia od konkurencji innowacyjność funkcjonalna i najwyższa jakość doceniana przez polskiego konsumenta. Jesteśmy dumni z bardzo pozytywnych opinii o urządzeniach wśród ekspertów i samych użytkowników. To właśnie powoduje, że rośnie zainteresowanie naszymi produktami pomimo cen znacząco wyższych od średniej rynkowej. A jest w czym wybierać. Obecnie dostępne są urządzenia oferujące  nagrywanie obrazu w jakości do 2.5K, płynność nagrań do 60 klatek na sekundę, jasną przysłonę o wartości do F1.8, WiFi, czy nawet możliwość transmisji na żywo w serwisie Facebook. Najnowsze urządzenia dają również możliwość rejestrowania tego, co dzieje się za pojazdem, czy nawet monitorowania ciśnienia w oponach, dzięki opcjonalnym akcesoriom”mówi Mariusz Manowski, CEE Country Director MiTAC Europe

Co dalej?

W najbliższych latach marka Mio stawia przede wszystkim na innowacje i dywersyfikację oferty. „Rynek dojrzał, a wraz z nim dojrzał konsument. Klienci są nadal spragnieni nowości, ale przy okazji dużo bardziej wymagający. Często nie zadowalają ich urządzenia o podstawowych parametrach. Wybierając sprzęt szukają takiego, który jest skrojony dokładnie pod ich potrzeby. Producent, który nie chce wypaść z gry, musi trzymać rękę na pulsie, rozwijać swoją ofertę i inwestować w innowacyjne rozwiązania, bo to dzięki nim ma szansę wyróżnić się na półce. Naszą odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie użytkowników będzie wprowadzenie do sprzedaży zminiaturyzowanych kamer obsługiwanych za pomocą smartfona, które zaprezentujemy w niedalekiej przyszłości „– dodaje Mariusz Manowski

Przeczytaj Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? cz.1

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia