Najbardziej zakorkowane miasta świata

297

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najbardziej zakorkowane miasta świata. Jest lepiej niż było?

Korki są zmorą aglomeracji miejskich na całym świecie. Każdego roku spędzamy w nich wiele godzin, które moglibyśmy przeznaczyć na czas spędzony z bliskimi, odpoczynek, sport czy pracę. Przyzwyczailiśmy się do jeżdżenia w korkach, unikania ich, oraz do cierpliwego czekania na możliwość przejazdu. Zanim jednak zaczniemy po raz setny narzekać na korki w naszych miastach, spójrzmy jak wygląda sytuacja za granicą. Okazuje się, że najbardziej zakorkowane miasta świata są w znacznie gorszej sytuacji, niż nasze polskie aglomeracje.

Najbardziej zakorkowane miasta świata – jak to zmierzyć?

Zanim przejdziemy do tego niechlubnego rankingu sprawdźmy, w jaki sposób tworzone jest zestawienie. Firmy realizujące tego typu badania (najbardziej popularne to Inrix oraz TomTom), skupiają uwagę na wielu aspektach, które przyczyniają się do tworzenia korków. Są to m.in.: poziom natężenia ruchu, różne pory dnia i nocy, godziny szczytu, weekendy, a także różne kategorie dróg: centrum miasta, drogi podmiejskie, autostrady. Średnia opublikowana w raporcie wyliczona jest na podstawie jazdy w różnych lokalizacjach oraz w różnym czasie. Aby raport był jak najbardziej miarodajny, dodatkowym uwzględnianym aspektem jest wielkość miast.

Najbardziej zakorkowane miasta świata – lider pozostaje bez zmian

Najbardziej zakorkowane miasta świata - MokswaOd wielu lat niechlubnym liderem wszystkich rankingów jest Moskwa. Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie, w 2017 roku mieszkańcy Moskwy spędzili w korkach, w godzinach szczytu aż 91 godzin. Łatwo policzyć, że są to niemal 4 dni! Stolica Rosji jest jednym z najbardziej nieprzejezdnych miast świata. Podobno, aby przejechać w korkach z jednego krańca na drugi, należy zarezerwować sobie ok. 2,5 godziny.

Niestety w Rosji nie tylko mieszkańcy stolicy mają problem z gigantycznymi korkami. Jako najbardziej zakorkowane miasta świata zostały zakwalifikowane również: Krasnodar – 57 godzin i 5. Miejsce w zestawieniu, Sankt Petersburg na miejscu szóstym, Soczi (48 godzin, 9 miejsce) oraz Niżny Nowogród – pozycja 10,47 godzin. Na 10 najbardziej zakorkowanych miast, aż 4 znajdują się na terytorium Rosji. Ciekawe czy władze Federacji mają już plan na walkę ze zbyt dużą ilością samochodów.

Najbardziej zakorkowane miasta świata – miejsce II dla Londynu

Najbardziej zakorkowane miasta świata - londynNikogo nie powinien dziwić fakt, że kolejnym miastem w rankingu jest Londyn. Od wielu lat stolica Wielkiej Brytanii uważana jest za najbardziej zakorkowane miasto w Europie. Kierowcy w tym mieście tracą ok. 74 godzin rocznie na stanie w korkach, a więc ponad 3 dni. Dodatkowo warto wspomnieć, że oprócz czasu tracą również mnóstwo pieniędzy z powodu spalonej benzyny. Średnio jest to ponad 2,5 tysiąca funtów na osobę. 2,5 tys. funtów oraz 3 dni to idealny pomysł na odpoczynek w luksusowym hotelu lub weekendowy city break. Niestety raczej nie powinniśmy liczyć, że w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni, a czas i pieniądze zostaną w kieszeniach londyńskich kierowców.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia