Skoda CitiGo 5D 75KM

637

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda CitiGo 5D 75KM

Skoda CitiGo 5D 75KM

Najmniejsza Skoda CitiGo 5D 75KM to jeden z trojaczków razem z VW UP oraz Seatem Mii, produkcja identycznych samochodów różniących się jedynie znaczkami i detalami to obniżenie kosztów. Takie obniżenie kosztów nie zawsze jest atrakcyjne, musi jednak być jakiś podział w klasyfikacji. Tak, jest, VW UP jest spozycjonowany najwyżej a Seat Mii najniżej, Skoda tradycyjnie musi trzymać cenę i jakość. Prawda jednak jest taka że Seat w Polsce nie ma dobrej rozpoznawalności a już na pewno nie ma prestiżu. Biorąc pod uwagę że Skoda jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku VW UP też nie podskoczy. Rozum więc nie daje wyboru, wybieramy Skodę i już, szkoda tylko że nawet ten mocniejszy silnik jest niewystarczający. Niemniej jednak jest to dobra alternatywa dla Pandy, Skoda jest przestronniejsza i bardziej praktyczna, jedynie ustępuje silnikowo. Szkoda że nie ma w ofercie nawet w wersji Monte Carlo silnika w wersji doładowanej.

Skoda CitiGo 5D 75KM

A teraz okiem technicznym

Skoda CitiGo 5D 75KM – Silnik/skrzynia

Silnik ma 1 litr pojemności ale jedynie 3 cylindry bo czwarty obcięli księgowi, szkoda że nie ma doładowania. O ile moc 75 koników jest wystarczające o tyle mniej jak 100Nm jest problemem oraz to że do 2tys obrotów mamy go mniej jak 80%. Dramat, nie wyobrażam sobie jak jeździ wersja 60KM, ten mocniejszy powinien być jedyny. Do spokojnego przemieszczania jest wystarczający ale biada temu do wrzuci na pokład 4 osoby i dodatkowo bagaż. Jest to więc auto na zakupy, typowo miejskie albo dla przedstawiciela handlowego, ostudzi jego zapędy. Skrzynia biegów ma 5 przełożeń więc nie jest to auto sportowe, pięć biegów w zupełności wystarcza bo są dobrze zestopniowane. Automatyczna skrzynia jest dostępna jedynie w wersji Monte Carlo.

Skoda CitiGo 5D 75KM

Skoda CitiGo 5D 75KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Oczywiście w zawieszeniu przełomu nie ma, MacPhersony z przodu i belka skrętna z amortyzatorami gazowymi z tyłu. Hamulce z tyłu bębnowe z przodu tarcze wentylowane, specjalnie się nie napracują bo masa auta to miniej jak 1000 kg. To powoduje że zanotowana droga hamowania ze 100km/h na oponach 185/55×15 jest poniżej 39m. W autach miejskich taki wynik jest do przyjęcia natomiast porażający jest fakt obecności opon wielosezonowych. Coraz powszechniej producenci zakładają wielosezonowe opony w autach do sprzedaży. To urąga bezpieczeństwu ale cóż, jedni starają się zwiększać bezpieczeństwo inni szukają tanich rozwiązań.

Skoda CitiGo 5D 75KM

Skoda CitiGo 5D 75KM – Ekonomia

Tu cuda nie są potrzebne bo i wielkość silnika, masa auta i moc napędu powodują naturalną ekonomię. Normalnie jeżdżąc możemy oczekiwać w mieście 5.6l/100km a w trasie 4.5/100km benzyny 95 oktanów. Nawet jeśli zaszalejemy to zużycie nie przekroczy 8l więc raczej jest przyzwoicie. Ciekawi nas natomiast jakie jest zużycie wersji słabszej, jak znamy realia to identyczne.

zobacz wersję Monte Carlo

https://youtu.be/9Zmpg5-8nuc

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia