BMW Concept M8 Gran Coupe – powrót serii 8 w wielkim stylu

873

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

BMW Concept M8 Gran Coupe

BMW Concept M8 Gran Coupe

Historia BMW serii 8 sięga już prawie 30 lat. Po premierze w 1989 roku zdążył skraść serca wielu fanom nie tylko bawarskiej motoryzacji. Jak widać producent po wielu latach nieobeności „ósemki” zdecydował się na wielki powrót modelu. Nie poprzestał na spekulacjach, bo na salonach w Genewie zaprezentował wprawdzie koncepcyjny jak na razie, usportowiony model serii 8 czyli BMW Concept M8 Gran Coupe.

BMW Concept M8 Gran Coupe

Wyjątkowy model Bawarczyków o sportowym charakterze podkreśla pozycję marki, stawiając na emanujący z każdej strony wszechobecny  luksus i elegancję. Podobnie jak BMW Concept serii 8 tak i wersja M ujawnia nową stylistykę marki, gdzie na pierwszym  planie stoi „wyrazista gra powierzchni”. Nic dziwnego, że świat motoryzacji oszalał po premierze koncepcyjnego modelu. Jak powiedział Domagoj Dukec, główny projektant BMW M „BMW Concept M8 Gran Coupé ma namieszać, ma polaryzować – ma pobudzać emocje. Tym samochodem chcemy dotrzeć do ludzi, którzy szukają czegoś niezwykłego, co pozwoli wyróżnić się w tłumie. Wraz z tym samochodem BMW M wyprowadza luksus ze strefy komfortu”.

BMW Concept M8 Gran Coupe

Wyjątkowo zaprojektowania linia nadwozia tworzy spektakularną, dynamiczną sylwetkę z nisko opadającą linią dachu. M8 została pozbawiona klamek, a podkreślenie „emki” oddają przede wszystkim charakterystyczny dyfuzor i dwie pary typowych dla M końcówek rur wydechowych.

BMW Concept M8 Gran Coupe 

Szeroki, muskularny przód auta podkreśla niezwykłą moc tego auta. Atrapa chłodnicy została zaprojektowana w taki sposób, aby spotęgować „królewskość” M8. Jej ramki są ze sobą połączone i tworzą jeden duży element w złotym odcieniu, co idealnie komponuje się z żółtymi (złotymi?) reflektorami. Sportowe zacięcie podkreślają także ogromone wloty powietrza.

BMW Concept M8 Gran Coupe 

Narazie producent nie podaje ceny koncepcyjnego modelu. Wiemy jedno – nie będzie to auto dla każdego, a szkoda 😉 Jednak już dziś wiemy, że jego produkcja ruszy w przyszłym roku!

 

Zobacz również Subaru XV Boxer Lineartronic- Babskim Okiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia