Strojenie głośników – Car Audio

2004

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strojenie głośników

Strojenie głośników – zmaksymalizuj wydajność głośnika wysokotonowego

Największą zaletą głośników komponentowych jest możliwość zamontowania głośnika wysokotonowego. Wiele systemów składowych obejmuje również mocowania głośników wysokotonowych lub falowody, które pozwalają precyzyjniej kierować wysokie częstotliwości głośnika. Jednak zanim zainstalujemy głośniki wysokotonowe można spróbować z różnymi lokalizacjami przetworników i kątami montażowymi, jeśli to możliwe. Niewielki czas spędzony na pozycjonowaniu głośników może przynieść spore zyski dzięki znacznie bardziej realistycznej scenie dźwiękowej. Niektóre głośniki pełnozakresowe są wyposażone w głośniki, które można obracać. Podobnie jak w przypadku głośników wysokotonowych, staranne celowanie wysokich częstotliwości może naprawdę poprawić stereoficzny obraz stworzony przez system. Zwroty w wielu systemach składowych zawierają ustwienia poziomu głośnika wysokotonowego, które umożliwiają zwiększenie lub osłabienie sygnału wyjściowego głośnika. Zanim jednak zainstalujesz zwrotnice w miejscu, do którego nie możesz łatwo dotrzeć, eksperymentuj z różnymi ustawieniami. Słuchaj muzyki z dużą zawartością wysokiej częstotliwości – zwiększ głośność i dostosuj poziom głośności, aby muzyka brzmiała naturalnie i nie była zbyt jasna. Wybierz ustawienie, które najlepiej Ci odpowiada.

Strojenie głośników

Strojenie głośników – Regulacja dla tylnego wypełnienia

Po ustawieniu przednich głośników tak jak chcesz je mieć upewnij się, że tylne głośniki będą uzupełniać się z przednimi i nie przyczynią się do zepsucia sceny dźwiękowej. Podczas gdy przednie głośniki powinny zapewniać najlepszą możliwą tonalność i wysokie częstotliwości, tylne głośniki mogą być konwencjonalnymi głośnikami 2-drogowymi lub średniotonowymi. Powinny dodać nastrojowej głębi do dalszej sceny dźwiękowej – jeśli ujawnią zbyt wiele informacji o wysokiej częstotliwości, „wyciągną” obraz stereo z tyłu pojazdu, z dala od tego, gdzie chcesz.

Strojenie głośników – Ustawianie subwoofera

Jeśli używasz subwoofera w bagażniku to zapewne chcesz uniknąć wrażenia, że cały bas płynie z tyłu samochodu. Jeśli wzmacniacz w desce rozdzielczej ma wbudowaną zwrotnicę ustaw filtry górnoprzepustowe tak, aby podawały głośniki przednie najniższej częstotliwości, którą moga bezpiecznie obsługiwać. Zacznij od ustawienia filtra górnoprzepustowego tak, aby podawały głośniki przednie najniższej częstotliwości, którą mogą bezpiecznie obsługiwać. Ustawienie filtra dolnoprzepustowego powinno być tak nisko jak to tylko możliwe by później podnieś punkt przejścia dopóki nie usłyszysz basu, który jest wyraźnie zdefiniowany i mocno brzmiący jakby był przede Tobą. Ta konfiguracja pozwala niektórym basom pochodzić z przednich głośników i ogranicza twój subwoofer do niskiego basu, który jest bardzo trudny do zlokalizowania.

Strojenie głośników – Przegroda z pianki

Piankowe panele głośnikowe pełnią dwie rolę, gdy są zainstalowane wokół głośników pełnozakresowych i komponentowych. Po pierwsze, pomagają zachować brud z dala od elementów sterownika, aby zmaksymalizować żywotność głośników. Po drugie, tworząc szczelną uszczelkę montażową wokół głośnika, przegroda może zmniejszyć rezonans między panelami w celu uzyskania lepszego dźwięku. Ten dodatkowy materiał w gnieździe głośnika może nawet pomóc zredukować hałas drogowy poprzez stłumienie zewnętrznych wibracji, które zakradają się do systemu dźwiękowego przez tylną część stożka głośnika.

Przeczytaj również Kompletujemy zestaw car audio o czym powinniśmy pamiętać?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia