Car wrapping – co należy wiedzieć?

517

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Car wrapping

Car wrapping – co należy o nim wiedzieć?

O car wrappingu pisaliśmy już wcześniej. Jest to prosta metoda aby zmienić szybko wygląd naszego auta a nawet jachtu czy łodzi. Dla kogo jest car wrapping? W zasadzie dla wszystkich. Oczywiście w tej kwestii zdania są podzielone, jedni nie wyobrażają sobie różnorakiej folii na samochodzie, ma być tylko lakier, inni natomiast chcąc mieć wyjątkowy design samochodu decydują się na tą drugą opcje – car wrapping, gdyż tą metodą można zrobić wszystko o czym się zamarzy. Obok funkcji estetycznej, oklejenie pojazdu pełni też rolę ochrony oryginalnego lakieru przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak błoto, kamienie, sól i promienie UV. Na polskim rynku car wrapping jest już bardzo popularny, zajmuje się tym już wiele firm. Więc gdy zapragniemy odmienić wygląd naszego samochodu to znajdą się profesjonaliści, którzy dopieszczą je w każdym calu.

Car wrapping

Car wrapping – jaki rodziaj folii użyć?

Skoncentrujmy się teraz nad dostępnymi foliami na rynku. Dostępne są monomeryczne i polimeryczne, kalandrowane i wylewane. Folie monomeryczne najczęściej są wykorzystywane w przypadku prostego oklejania aut reklamami krótkookresowymi. W przypadku wymagających aplikacji średnio i długookresowych sprawdzają się folie polimeryczne, a zwłaszcza folie wylewane. W bardziej skomplikowanych tuningach detali najlepiej sprawdzają się folie wylewne. Mamy fajny pomysł na odpicowanie naszego auta i co dalej? Aby uzyskać taki efekt jaki chcemy a nie tylko coś podobnego to przedewszystkim musimy zadbać o to aby nasze materiały były wysokiej jakości, zadbać musimy również o to aby naszym samochodem zajął się wykwalifikowany specjalista. Jeżeli nakładać folię będzie osoba, która tylko słyszała jak to się robi to możemy się trochę rozczarować efektem końcowym. Car wrapping to sztuka i tylko odpowiedni artysta zapewni uśmiech na naszej twarzy. Pamiętajmy o tym.

Car wrapping – jak dbać o folię?

O folie dba się tak samo jak o lakier,korzysta się z myjni ( najlepiej jednak unikać myjni automatycznych ze względu na to, że jest na nich dużo piachu, które rysują lakier a tymbardziej folie). Nie używa się zmykłych wosków tylko tych specjalnych do folii. Folia jest łatwiejsza do utrzymania samochodu w czystości, łatwiej spłukuje się z niej brud. Nie wymaga specjalnego trakowania.

Przeczytaj również Podstawowe pytania związane z tuningiem samochodów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia