BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer

0
156
BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer

BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer

W zeszłym roku miała miejsce premiera najnowszego BMW serii  5. Niemiecka firma tuningowa AC Schnitzer, znana z niekonwencjonalnych modyfikacji, długo się nie zastanawiała i zaraz po niej stworzyła „udoskonalony” projekt bawarki.  Jak wygląda propozycja popularnego tunera?

BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer

Chip tuning BMW serii 5

AC Schnitzer przygotował zmiany zarówno do wersji sedan jak i kombi. Oczywiście, zmianie nie uległ tylko wygląd serii 5, ale przede wszystkim podrasowanie silników – dokładnie dwóch (w wersji 540i oraz 530d). Pierwsza, 3-litrowa jednostka benzynowa otrzymała dodatkowych 60 KM pod maską, co sprawiło że generuje teraż aż 400KM. Z kolei silnik wysokoprężny (o poj. 3l) został wzmocniony o 50KM co daje efekt 365 KM.

BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer

BMW serii 5 – zmiany w wyglądzie

Jak w każdym tuningu największe zmiany zachodzą w wyglądzie. Co uległo ulepszeniom? AC Schnitzer pokusił się o obniżenie zawieszenia. W tylnich zderzakach pojawiły się efektowne dyfuzory z czterema końcówkami układu wydechowego. Dodatkowo, w wersji tuningowanej nie mogło zabraknąć charakterystycznych spojlerów zarówno na klapie bagażnika jak i z przodu pojazdu dostępnych w każdej z wersji nadwoziowej. Wszystko uzupełniają 20 calowe obręcze kół wykonane ze stopów lekkich. Zresztą zobaczcie sami jak prezentuje się BMW serii 5 w wersji AC Schnitzer.

 

Przeczytaj też : Tuning oświetlenia w samochodzie