Car audio – Jak polepszyć dźwięk w samochodzie?

1207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Car Audio

Car Audio – jakie głośniki samochodowe wybrać?

Dobre głośniki w car audio to podstawa. O głośnikach można długo mówić, o ich mocy, wielkości, rodzaju, strojeniu. Często jest tak, że kupując nowy samochód nie zwracamy na nie uwagi, gdyż są one „mniej ważne”. Dopiero prowadząc samochód i słuchając muzyki coś nam nie pasuje, nie ma basów, są zakłócenia, coś przerywa i wtedy zastanawiamy się jak polepszyć ich odbiór. Zastanawiamy się czy to wina radia czy głośników. Jeżeli radio jest w miarę od dobrego producenta to zastanówmy się właśnie nad głośnikami, bo to one są często przyczyną słabego odbioru. Funkcją głośników jest przesyłanie energii z radia, która za pomocą membrany dociera do naszych uszu. Impulsy, które wprawiają ją w drgania słyszymy jako dźwięk. Im większa membrana, tym lepsze brzmienie.

Car Audio –  na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie głośników?

Przede wszystkim na ile możemy sobie pozwolić przy lokowaniu głośników w samochodzie, czy mamy dużo czy mało miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno głośników (dwu, trzy lub czterodrożnych) i ich prawidłowe rozmieszczenie wewnątrz samochodu, ale trzeba również pamiętać, że liczy się jakość, nie ilość. Lepiej jest kupić dwa głośniki renomowanej firmy niż cztery kiepskiej jakości. Głośniki powinny mieć moc co najmniej 1,5 raza większą niż wzmacniacz. Pamiętajmy przy tym, że producenci podają na pudełku najczęściej moc szczytową, taką która osiągana jest tylko przez chwilę. Warto zwracać uwagę na moc RMS, która jest utrzymywana na stałym poziomie.

Car Audio – jak zamontować głośniki?

Zaczynamy od wygłuszenia samochodu, jeżeli możemy sobie na to pozwolić to najlepiej udać się do profesjonalisty. Jeśli jednak sami chcemy się zająć montażem wystarczy założyć maty wygłuszające w drzwiach samochodu. Dzięki temu auto staje się dla głośników obudową, dzięki której dochodzi do poprawy jakości dźwięku. Lepsze głośniki zamontować z przodu a głośniki niskotonowe można zamieścić na tylnej półce bądź też dolnej części drzwi samochodu. Warto również pamiętać o zwrotnicy, która rozdziela dźwięki o różnej częstotliwości.

Przeczytaj również Jak poprawić jakość odbioru sygnału radiowego?

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia