Targi Poznań Motor Show 2018 rozpoczęte!

0
1181

Targi Poznań Motor Show 2018 rozpoczęte!

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Poznań Motor Show 2018. Chętnych do oglądania najnowszych modeli aut nie brakuje, a w tym roku organizatorzy przewidują, że odwiedzających będzie aż 160 tys. osób. Co będzie można zobaczyć? Największe nowości samochodowe, a także wystawę motocyklową, ciężarową oraz caravaningową.

Targi Poznań Motor Show 2018

Targi Poznań Motor Show 2018 – najważniejsze premiery

BMW na swoim stoisku zaprezentowało najnowszą sportową hybrydę plug-in i8 Roadster, nowy model M5 oraz kolejną generację modelu X4. Na stoisku Mercedesa pojawiły się m.in. nowa Klasa A, a także Klasa G, modele AMG i Klasa E w wersji kabriolet. A Volkswagen zaprezentował nową generację swojego luksusowego SUV-a – Touarega, którego europejska premiera odbyła się właśnie w Poznaniu oraz świetnie prezentujące się elektryczne “auto przyszłości” – van I.D.Buzz. Główną premierą nowej marki CUPRA zaprezentowanej na targach poznańskich została CUPRA Ateca – wyjątkowy i wszechstronny samochód z silnikiem o mocy 300 KM z napędem 4×4. Audi na swoim stoisku zaprezentowało Audi A6 i mogliśmy również zobaczyć po raz pierwszy w Polsce model koncepcyjny, będący studyjną wizją autonomicznego samochodu przyszłości.

Targi Poznań Motor Show 2018

Targi Poznań Motor Show 2018 – nowe modele samochodów

Również warto spojrzeć na Citroena, który zaprezentował najnowsze Berlingo oraz Cactusa 4. Pojawił się również elektryczny crossover Hyundai Kona oraz najnowszy Santa Fe, który miał światowy debiut na początku marca w Genewie. Również Peugeot jest wart uwagi gdyż na swoim stoisku zaprezentował najnowszy model 508. Natomiast gwiazdą stoiska Skody jest elektryczny model Vision E. Skoda wystawiła również nową Fabię oraz swoje bestsellerowe SUV-y Kodiaqa i Karoqa. Na stoisku Volvo premierę swoją miało kombi V60. Nie zabrakło również stoisk z luksusowymi autami takimi jak Benteyem, Rolls Royce, Maserati czy Ferrari. Na wszystkich tych stoiskach był komplet samochodów.

Targi Poznań Motor Show 2018

Targi Poznań Motor Show 2018 – Motoryzacja jutra

Targi motoryzacyjne w Poznaniu odbywają się pod nazwą “Motoryzacja jutra”, bo jak mówi Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii – “Otwartość Polaków na innowacje jest niesamowita. Jak nie trudno się domyślić chodzi tu o samochody elektryczne, które są naszą przyszłością. Społeczeństwo się bogaci, gospodarka rośnie doskonale, mamy coraz więcej pieniędzy, możemy wydawać na jakość, na innowacje, a nie tylko patrzeć na samą cenę i wybierać najtańsze. Wszyscy mamy plany, że będzie milion (elektrycznych) aut na polskich drogach w 2025 roku.”

Przeczytaj również BMW M2 Coupe Edycja Black Shadow