Kierowco uważaj – rowerzyści wyjeżdżają na drogi!

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kierowco uważaj - rowerzyści wyjeżdżają na drogi!

Kierowco uważaj – rowerzyści wyjeżdżają na drogi!

Nareszcie nadeszła wymarzona, piękna i ciepła wiosna. Dla wszystkich jest to dobra wiadomość. Dla kierowców użerających się z codziennym odśnieżaniem, lodem na drodze i słabą widocznością – szczególnie. Ale ta cudowna aura rozpoczyna właśnie sezon aktywności na świeżym powietrzu, co może dać się we znaki wszystkim użytkownikom drogi.

Kierowco uważaj na pieszych i biegaczy

Kierowco uważaj - rowerzyści wyjeżdżają na drogi!Mimo, że wraz ze zmianą czasu dnie są coraz dłuższe – nadal stosunkowo wcześnie zapada zmrok. Jest to czas, podczas którego spotkać możemy największą ilość biegaczy. To własnie w godzinach 16-20 dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych. Według statystyk policyjnych z 2016r. o tej porze miało miejsce aż 3058 tego rodzaju zdarzeń.”Dla własnego bezpieczeństwa piesi powinni zadbać o to, by ich odzież posiadała elementy odblaskowe, zwłaszcza jeśli poruszają się poboczem jezdni. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Dlatego szczególnie na drogach osiedlowych albo terenach pozamiejskich, gdzie brakuje chodników, kierowcy muszą uwzględnić to, że na ich drodze niespodziewanie może pojawić się pieszy” – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia