Styl tuningu samochodu – jaki wybrać?

941

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Styl tuningu samochodu

Styl tuningu samochodu – jaki będzie pasował do naszego auta?

Tuning samochodu można wykonać na wiele sposobów. Jedni robią to po swojemu, według swojej wizji, inni dopasowując się do poszczególnych stylów tuningu. Nie ważne jaki tuning robimy, chcemy być oryginalni i chcemy się wyróżniać. Jeżeli chcecie zmodyfikować swój samochód, a nie macie jeszcze pomysłu w jaki sposób to zrobić, koniecznie przeczytajcie o stylach tuningu, może znajdziesz coś dla swojego auta.

Styl tuningu samochodu

Styl tuningu samochodu – Japan Style

Pierwszym, a zarazem najbardziej efektownym stylem jest Japan Style. Nie jest to forma tuningu dla osób, które chcą zmienić kolor samochodu czy też wymienić felgi. Styl ten wyróżnia się mocno zmodyfikowanymi silnikami, dużymi spojlerami i wlotami powietrza, jest dużo elementów z carbonu, obniżone zawieszenie, duża ilość naklejek a wnętrze bardzo usportowione.

Styl tuningu samochodu – Japan Domestic Market

JDM style jest to delikatny tuning samochodu, najczęściej z jednolitym lakierem i felgami o umiarkowanych rozmiarach. W tym stylu najważniejsza jest funkcjonalność i zachowanie podczas jazdy, sam wygląd nie jest tak ważny. Styl ten charakteryzuje się tym, że zastosowane są elementy od kultowych japońskich tunerów, np. Bride, Falken, Takata czy HKS.

Styl tuningu samochodu

Styl tuningu samochodu – German Style

German style – jest to jeden z najprostszych stylów tuningowych. Czym się charakteryzuje? Pierwszym wyróżniającym go elementem jest pousuwanie wszystkich emblematów, listw, klamek, bocznych kierunkowskazów, wygładzenie zderzaków tzw. clean look. Co jeszcze? Felgi z szerokim rantem (Deep Dish), bardzo niskie zawieszenie, porządek pod maską, wypolerowane wszystkie części silnika oraz detale oraz tzw. bad look.

Styl tuningu samochodu – Cult Style

Cult Style – jest to jeden z najpopularniejszych stylów tuningu, nawiązuje do klasyków motoryzacji z lat ’60 i ’70. Ważnym elementem jest też to, że tuningując auto w tym stylu modyfikuje się je akcesoriami z epoki. Cechują go dodatki w stylu retro z lat ’60 i ’70, naklejki, obniżenie nadwozia i klasyczne felgi ’13 lub ’14. Wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki, jest czysty a do tego silnik jest bardzo porządnie wyczyszczony.

Styl tuningu samochodu

Styl tuningu samochodu – Rost Style, Rat Style

Rost Style – jest to dziwny styl tuningowy ale swoich fanów też ma. Ogólnie rzecz biorąc ma on celowo oszpecać i okaleczać auto. Samochód wygląda na zaniedbane, starannie hoduje się na nim rdzę.

Rat Style – wspomnę o nim tylko tyle, że ma na celu tak jak poprzedni styl w pewnym stopniu oszpecić auto nadając mu formę brudnego i opuszczonego samochodu. W środku zniszczony i zaniedbany.

Styl tuningu samochodu – wybór należy do Ciebie

Style tuningowe jak widać są przeróżne od tych, co by mogło się wydawać brzydkich, po te fajne i ładne. Jeżeli nic Wam się nie spodobało, to nic straconego, w następnym artykule dalej będzie poruszany temat w jakim stylu zmodyfikować auto.

Przeczytaj również Tuning samochodu – ubezpieczenie i odszkodowanie

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia