Uważaj na nowe znaki na drogach

1206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe znaki

Nowe znaki na drogach mogą Cię słono kosztować

Już niedługo Ministerstwo Infrastruktury wprowadzi na polskie drogi nowe znaki. Dotyczyć one będą rozwoju elektromobilności i wyznaczą strefy czystego transportu. Za brak ich przestrzegania grozi mandat w wysokości 500 złotych.

nowe znaki

Wprowadzenie nowych znaków D-54 i D-55 związane są z ustawą o elektromobliności wprowadzoną pod koniec stycznia, która zakłada wprowadzenie licznych udogodnień dla posiadaczy samochodów z napędem alternatywnych, w tym m.in. możliwość wyznaczenia stref czystego transportu. Będą mogły do niej wjeżdżać samochody wyłącznie elektryczne oraz napędzane wodorem i gazem ziemnym. W strefy objęte znakami będą mogły wjeżdżać samochody z silnikami spalinowymi jedynie odpłatnie – możemy liczyć się z kosztami do 25 zł za dobę lub 2,50 zł za godzinę pobytu w danej strefie. Jeśli kierowca naruszy przepisy z jego portfela może umknąć nawet 500 zł za mandat.

Ministerstwo Infrastruktury zmieni również dotychczasowe znaki

Oprócz wprowadzenia nowych znaków, ministerstwo infrastruktury chce doprecyzować te istniejące już do tej pory. Znak D-18 oznaczający parking zostanie wzbogacony o tabliczkę uzupełniającą z napisem „postój tylko dla pojazdów elektrycznych”. Zmiana ma dotyczyć również znaku P-20 (określającego użytkownika).Miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych oznaczone będą napisem EE, a dla pojazdów napędzanych gazem ziemnym – LNG oraz CNG.

A wy co sądzicie o nadchodzących zmianach? Czy Waszym zdaniem wprowadzenie rygorystycznych przepisów dotyczących samochodów z silnikami spalinowymi zwiększy popularność aut elektrycznych? Dajcie znać.

Przeczytaj też Nowe przepisy znów odsunięte w czasie. Kiedy CEPIK 2.0 zadziała ?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia